Facebook

Як вибрати OSB плиту для покрівлі

Матеріал, відомим нам під абревіатурою ОСП / OSB - це не що інше як плита орієнтовано-стружкова (Oriented Strand Board). Дані плити з'явилися на будмайданчиках нашої країни не так давно, але вже встигли довести свою ефективність і стали популярною, більш доступною альтернативою фанері.

При будівництві і ремонті дахів ОСП застосовується практично так само часто, як і обрізна хвойна дошка. Виробникам вдалося створити дуже міцний і дуже стабільний лист, який недорого коштує, добре обробляється, відрізняється чіткої геометрією і зручними великими розмірами. Це як раз саме те, що цінується покрівельниками.

З OSB роблять як суцільні настили на похилих дахах, так і несучі / похилоутворюючого основи для дахів плоских. Даного типу панелі використовуються в якості чорнових підшивок. З ОСБ збирають вузькі панелі СІП, якими в тому числі «викладають» даху. З орієнтоване-стружкової плити створюють таврові крокви і ферми... Питання про те, як вибрати та де купити осб в Харкові для покрівлі - дуже актуальне.

Даний матеріал створюється зі спеціально підготовленої тріски довжиною до 15-20 сантиметрів і шириною близько 25-35 мм, яка обробляється речовиною і в кілька перехресних шарів під пресом з'єднується в єдину плиту. Залежно від фактично досягнутих показників, панелі ОСП поділяють на кілька марок, які технологами дозволяються використовувати в тих чи інших умовах, для реалізації тих чи інших вузлів будівлі.

Є європейська і американська класифікація. Кожна з них заснована на різних стандартах. Але цілком очевидно, що для виконання будь-яких покрівельних робіт потрібно використовувати виключно будматеріали вологостійкі, так як настил (до того, як на нього ляже гідроізоляція і фінішне покрівельне покриття) може неодноразово потрапити під дощ. Більш того - покрівельна обшивка в принципі за роки експлуатації, будучи частиною захисної конструкції, може підлягати періодичному зволоженню і висиханню, заморожування і відтавання.

Також слід враховувати, що покрівельний настил навіть на похилому даху з великим кутом нахилу відчуває пристойні снігові, вітрові та інші навантаження. Це не кажучи вже про покрівлях плоских (з малим ухилом), де тиск на одиницю площі виходить набагато більше. Тому вибирати плити OSB для даху - потрібно несучі.

в Будівельні матеріали Переглядів: 1145 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 31 березня 2023