Facebook

Як вибрати якісну розетку?

Затіяли ремонт або облаштовуєте нове житло? Напевно ви зіткнулися з питанням вибору розеток. Рішення тут просте: знайдіть хорошого електрика, який подбає про всю роботі! Але якщо ви - допитливий господар, ми поділимося професійними секретами.

 

Сьогодні асортимент електророзеток особливо великий. Перед нами стоїть завдання вибрати саме якісну розетку. Можна, звичайно, придбати першу-ліпшу, але є ймовірність, що вона не буде відповідати вашим вимогам.

Критерії вибору

Існує кілька критеріїв вибору розеток. Почнемо з типу електропроводки. При проводці прихованого типу, тобто вмонтованою в стіну, вам знадобиться внутрішня розетка. Її прийнято встановлювати в спеціальну коробку, вмонтовану в стіну. При цьому тіло розетки розташовується в стіні, а зовні - лише її корпус. З вибором самої розетки допоможе магазин Контактика.

При відкритій проводці вам знадобиться розетка зовнішнього типу. Монтується вона безпосередньо в стіну. Від вищеописаного типу вона відрізняється тим, що весь її корпус знаходиться зовні.

Ступені захисту корпусу розеток

Важливим параметром у виборі розетки є ступінь захисту її корпусу. Існують загальноприйняті типи штепсельних розеток, класифікуються залежно від ступеня захисту корпусу від механічних впливів і вологи.

На корпусі будь-якої розетки можна помітити маркування типу IP AB. "А" і "B" - це значення, що відповідають тій чи іншій мірі захисту корпусу від механічних впливів.

Значення "А" - це діаметр предмета, від зовнішнього впливу якого захищений корпус розетки. "B" - це ступінь вологозахищеністю корпусу.

Наприклад, для звичайної кімнати в квартирі буде достатньо ступеня захисту IP 20, для ванної кімнати підійде розетка зі ступенем захисту IP 44. І так далі.

Для самостійного вибору розетки буде потрібно вивчити розшифровку даних значень.

Не менш важливий критерій вибору розетки - наявність або відсутність заземлювального провідника в проводці будинку або квартири. Якщо він є, розетка повинна оснащуватися додатковим заземлюючим контактом.

Сподіваємося, що стаття вам сподобалася.

в Електрика Переглядів: 315 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Середа, 26 червня 2019