Facebook

Як вибрати дриль для дому?

 
 
Дриль - мабуть, найпотрібніший інструмент для дому. Без нього не закріпиш карниз, не збереш шафу, не повісиш книжкову полицю. Сучасні моделі відрізняються типом живлення, функціями та можливостями. У цій статті ми розповімо, на які характеристики звертати увагу і як вибрати дриль для дому.
 

Основні типи та відмінності дрилів

 
Варто зазначити, що дрилі, перфоратори, молотки відбійні - це цілий клас пристроїв різного типу з різним терміном служби. Вони відрізняються характеристиками, вартістю, якістю і надійністю. Знаючи поставлену задачу, ви зможете підібрати потрібний інструмент:
 
 1. Безударна дриль. Інструмент без ударної функції. Підходить для свердління отворів в деревині, металі та пластику. Не підходить для роботи по каменю, цеглі або бетоні.
 2. Ударна дриль. Модель з 2 режимами свердління - звичайне та ударне. Удар досягається за рахунок роботи храпового механізму, що складається з двох шестерень. За рахунок ударної функції така модель справляється з цеглою, піно і газобетоном, керамзитом. Але не підходить для свердління отворів в бетоні з гранітною крихтою.
 3. Дриль-шуруповерт. З її допомогою можна свердлити та працювати з різними кріпильними елементами (шурупами, саморізами). Це універсальний варіант для дрібної домашньої роботи та складання меблів. Всі дрилі-шурупокрути оснащені реверсом і регулюванням крутного моменту. У деяких з них є LED-підсвічування робочої зони.
 4. Кутова дриль. Спеціалізована модель для робіт у важкодоступних місцях. Відрізняється специфічною областю застосування. Не підходить на роль повсякденного домашнього інструменту.
 5. Дриль-міксер. Потужна дриль ненаголошеного типу. Потрібна для змішування будівельних сумішей і свердління отворів великого діаметру. У більшості моделей немає патрона - зазвичай віночок з'єднується безпосередньо з валом. Не підходить на роль звичайного інструмента для будинку. Використовується на будівництвах для розмішування гіпсу, клейових сумішей і шпаклівки.
 

На які характеристики дрилі потрібно звертати увагу?

 
 • Класовість. Існує 2 класу інструментів - побутовий і професійний. Професійні моделі більш потужні, але дорогі. Для будинку вистачить побутової дрилі.
 • Тип редуктора. Впливає на надійність і практичність інструменту. Буває двох типів: 1-швидкісний і 2-швидкісний. Додаткова швидкість збільшує крутний момент. Завдяки цьому дрилем з 2-швидкісним редуктором можна закручувати довгі шурупи. Редуктор виготовляють із пластику й металу. Металевий - більш надійний і краще відводить тепло. Пластиковий - дешевше, тому його використовують в побутових моделях.
 • Потужність двигуна. Чим могутніше інструмент, тим ширше його можливості. Але є і зворотна сторона медалі: потужний двигун коштує дорожче і збільшує вагу приладу. Потужність ненаголошених моделей 250-500 Вт, ударних - 500-1500 Вт, дрилів з функцією міксера - від 800 до 2000 Вт. Для будинку надлишкова потужність не потрібна, вистачить 750-900-ватної дрилі.
 • Регулювання оборотів. Дозволяє регулювати крутний момент, вимірюваний в Ньютон-метрах. Змінює зусилля, яке інструмент надає на кріплення. Чим вище крутний момент, тим довше шуруп можна закрутити.
 • Тип патрона. У більшості моделей встановлено 2 типу патронів - самозажімние і кулачковий. Кулачковий зручний для роботи з однією насадкою. Швидкозатискний - зручніше, коли потрібно часто міняти аксесуари.
 • Ударний режим. Ударний режим допомагає свердлити цегла, газо і пінобетон. Дрилі з такою функцією більш практичні і універсальні.
 • Комплект поставки. Виробники часто пропонують однаковий інструмент в різній комплектації. У комплект поставки зазвичай входить:дриль; обмежувач глибини свердління; передня рукоятка; свердла різного діаметру; пластиковий кейс; запасний акумулятор (для акумуляторних моделей); інструкція користувача.
Якщо аксесуари до дрилі вже є - купуйте інструмент в мінімальній комплектації. Якщо купуєте свій перший інструмент - є сенс купити набір з дрилі і аксесуарів.
 

Акумуляторна чи мережева дриль: що краще вибрати?

 
Тип харчування впливає на можливості і призначення електроінструменту:
 
 • Мережеві дрилі. Дешевші і потужні, але обмежені мережевим шнуром. При роботі з ними потрібно дотримуватися правил електробезпеки.
 • Акумуляторні дрилі - ідеально підходять для важкодоступних місць. Їх можна використовувати у вологих приміщеннях і там, де немає мережі 220 В. Відрізняються напругою (від 18 до 36 В) і ємністю акумулятора (0,5-5 А · год). Оснащені сучасними літій-іонними акумуляторами з масою переваг: немає ефекту пам'яті, як у NiCd акумуляторів; саморазряд не перевищує 5% в місяць; безпечніші для навколишнього середовища.
 

Ударні і безударні дрилі: що вибрати?

 
 • Безударний дриль точна і легка. З її допомогою легко свердлити дерево, метал і пластик.
 • Ударний дриль важча і потужна. Завдяки ударної функції вона може свердлити цегла, камінь, бетон. Для будинку вигідніше універсальне рішення, а тому краще купити ударну дриль.
в Інструмент Переглядів: 468 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 25 вересня 2022