Facebook

Як вибрати бордюрную стрічку

Бордюрна стрічка

Бордюрна стрічка - виріб, призначений для оформлення кордонів газонів, клумб, доріжок, грядок, водойм та інших елементів садової ділянки. Це запобігає проростанню рослинності на суміжну зону і надає окремим ділянкам завершеного вигляду. При цьому стрічка дозволяє отримати як прості, так і складні форми елементів ландшафтного дизайну (в залежності від еластичності).

За допомогою бордюрної стрічки створюють багатоярусні конструкції, альпійські гірки, зміцнюють підставу будівель і нижній край паркану, герметизують теплиці. Бордюр використовується і як підлогове покриття в сараї, а також для інших господарських цілей. Придбати бордюрну стрічку можна тут: https://nasha-stroyka.com.ua/bordjyrnie-lenti/

Поради щодо використання

  • Щоб встановити бордюрную стрічку викопайте траншею по периметру ділянки. Для хорошого натягу бордюру скористайтеся кілочками, які ставляться на місцях вигину. Стрічка встановлюється строго вертикально.
  • Бордюри для однорічних рослин прикопують на глибину 10 см, для багаторічних - на 20 см.
  • Акуратно обробляйте тримерами ділянки, які оздоблює стрічка. Взимку присипте бордюр снігом для додаткового захисту від низької температури. Чи не наступайте на стрічку. При необхідності промийте огорожу водою зі шланга.
  • Решта фрагменти бордюрної стрічки зберігайте в сухому приміщенні, згорнутими в рулон. Не допускайте переломлення вироби. Сама стрічка повинна бути чистою.

Тип
Зустрічається плоска, хвиляста, гофрований, фігурна Бордюрна стрічка. Плоска стрічка дає ідеально рівне обрамлення ділянок і легко монтується. Застосовується для оформлення доріжок, клумб, грядок, паркувальних місць. Даний бордюр по достоїнству оцінять прихильники суворого класичного стилю.

Для створення оригінального ландшафтного дизайну краще вибрати хвилясту, гофровану або фігурну стрічку.

Хвиляста і гофрована модель відрізняються особливостями складок: в одному випадку вони дрібні, в іншому - яскраво виражені, що нагадують гармошку. Гофровану стрічку складніше вкопати в землю, ніж плоску. А ось фігурний бордюр має характерні візерунки і виглядає найбільш естетично.

Матеріал
Пластик - дешевий матеріал, відрізняється різноманітністю фактур і квітів. Ці стрічки недовговічні (термін служби - 5 років). Деякі види пластика бояться впливу низької і високої температури (+ 40 ° С), що призводить до деформації виробу. Пластикові стрічки зустрічаються найчастіше.

Оцинкований метал - дорожче і міцніше пластику (термін служби - 15 років). При попаданні в грунт сульфат цинку негативно впливає на рослини.

Оцинкований метал з полімерним покриттям - характеризується привабливим виглядом і довговічністю (термін служби - 25 років). Такі стрічки не є небезпечними для грунту і рослин, стійкі до перепадів температури, але дуже дорогі. Покриття деяких моделей імітує дерево або камінь.

Полівінілхлорид (ПВХ) - поєднує невисоку ціну і практичність (термін служби 5-7 років), легко ріжеться. Багато ПВХ бордюри добре переносять високу температуру (+ 40 ° С), вплив триммера і інші зовнішні чинники.

Розмір
Висота (ширина) - визначає, наскільки глибоко стрічка увійде в грунт. Цей параметр варіюється в межах 10-50 см.

Важливо: край вкопаної в грунт стрічки повинен виступати над рівнем грунту на 2-5 см.

Довжина - чим вище ця характеристика, тим більшу площу охопить стрічка. Потрібна довжина рулону підбирається виходячи з конкретного завдання в межах 10-50 м.

Товщина - впливає на термін служби і еластичність стрічки. Тому найміцніші моделі погано згинаються. Чим простіше зігнути стрічку, тим легше отримати різноманітні фігури при мінімальному радіусі. Товщина бордюрів становить 0.5-2 мм.

Важливо: саме довговічний виріб - стрічка з укріпленої кромкою, але обов'язково враховуйте її низьку еластичність.

в Будівельні матеріали Переглядів: 922 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 03 грудня 2022