Facebook

Як правильно експлуатувати артезіанську свердловину

Облаштування артезіанських свердловини - складне і дорогий захід. Тому важливо щоб це гідротехнічна споруда максимально довго і справно виконувало свої функції, забезпечуючи власників якісною водою. При дотриманні рекомендацій по експлуатації, свердловина здатна прослужити понад 50 років, головне при цьому виключити при її використанні поширені помилки.

Основні помилки при експлуатації свердловин

Перевищення дебету джерела

Норма водоспоживання не повинна перевищувати 80-90% від дебетового максимуму свердловини. У разі якщо вода буде систематично откачиваться на межі можливостей свердловини, це призведе до зниження продуктивності водопідйомного обладнання. Контролювати норму споживання можна встановивши насос, який має витратні характеристики, що відповідають нормам, зазначеним у паспорті свердловини.

До речі, подробнее переглянути карту глибин ви можете на сайті exbur.ru вже зараз.

Некоректний монтаж обладнання

Проводячи самостійно перепідключення насосного обладнання необхідно при цьому максимально точно дотримуватися глибини занурення в колону, яка вказана в паспорті. Якщо розмістити насос занадто близько до відстійника, це може привести до захоплення донних відкладень, що в свою чергу призведе до скорочення робочого ресурсу рухомих механічних деталей насоса, а також до погіршення смакових і інших органолептичних показників води.

Установка насоса вище рекомендованої глибини також призведе до негативних наслідків. Це спровокує постійні відключення агрегату, коли висота стовпа води буде опускатися нижче критичної позначки.

Водозабірне устаткування зберігає початкові експлуатаційні характеристики тільки при систематичному використанні і прокачування рідини. Тому якщо свердловина використовується нерегулярно, наприклад, сезонно на дачі, для підтримки її в робочому стані потрібно проводити профілактичні відбори води, запускаючи насос.

Неправильний запуск після простоїв

Після того як свердловина тривалий час не використовувалася, її потрібно вводити в робочий стан поступово, в режимі повільного розгону. Плавно запустити установку можна за допомогою серії нетривалих прокачування, щоразу збільшуючи їх тривалість.

Такий режим запуску допоможе виключити перевантаження насосної установки і очистити фільтрову зону, від скупчилися в ній мулистих відкладень. Це підвищить дебет джерела і якість води, зокрема поліпшуватися її бактеріологічні, органолептичні та хімічні характеристики.

Забруднення санітарної зони

Кожна артезіанська свердловина має свою охоронну санітарну зону, в яку входить ділянку безпосередньо навколишній гідротехнічна споруда (30-метрова зона), а також знаходяться поблизу потенційні джерела забруднень. Стан санітарних зон повинно регулярно контролюватися, особливо якщо з'являються нові можливі джерела забруднень. Для цього рекомендовано проводити профілактичний аналіз води, мінімум один раз в декілька років.

в Все для дому Переглядів: 73 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 19 березня 2019