Facebook

Як правильно вибрати диск для болгарки?

 

Болгарка, мабуть, найпопулярніший інструмент в домашніх майстернях. Його можливості просто величезні, і, щоб використовувати даний інструмент по максимуму, важливо знати, які диски на нього встановлюються, для чого вони призначені і як з цим всім працювати.

 

Щоб придбати якісний диск для болгарки за даним посиланням https://tdp.com.ua/catalog/zachistnye-diski/, потрібно знати п'ять аспектів, за якими ви будете його вибирати:

• діаметр самого диска і його посадкового гнізда;

• товщина диска;

• обороти диска і болгарки, на яку він буде встановлений;

• тип матеріалу, з яким потрібно працювати;

• фірма, що випускає диски.

Розмір диска 

Найголовніше при виборі - маркування на диску. Вона показує, для якого матеріалу зроблений диск, в який бік він крутиться, які параметри має. Там же зазначається і розмір диска. Перед визначенням відповідного розміру, спочатку потрібно дізнатися допустимі міліметри болгарки. Якщо її максимум - 150 мм, то ніколи не можна ставити коло розміром в 180 мм. Рідний кожух болгарки не дозволить поставити диск більше допустимої норми болгарки, а знімати його  ні в якому разі не можна.

Другий важливий критерій - діаметр посадочного гнізда болгарки і кола. Найчастіше на приладі він 22.23 мм, під такий розмір легко знайти потрібний інструмент. Диск з посадковим гніздом більшого розміру не закріпилася нормально, залишатимуться зазори. У роботі ж таке коло може або зламатися, або зламати болгарку. Так що підбирати краще цифра в цифру, щоб уникнути травм і гарантувати собі якісну зручну роботу.

Товщина диска

Чим більше товщина обраного кола, тим більше буде його діаметр. Це зроблено, щоб інструмент міг спокійно працювати з товстими, масивними матеріалами.

Обороти

При покупці кола зверніть увагу на його маркування. Там буде вказано максимальну кількість обертів, на яких він може працювати. Цей показник повинен збігатися з оборотами, які «вичавлює» болгарка. Якщо показники не збігаються, це може не просто пошкодити прилад, але і бути травмонебезпечним для майстра.

Тип матеріалу

Придбати не дивлячись відрізний диск і різати їм все підряд не вийде. Кожне коло виготовляється під певний тип матеріалу. Якщо працювати планується з металом - купуйте диск відповідно для роботи по металу. В крайньому випадку можна придбати універсальний диск і дійсно різати їм і бетон, і дерево, але будьте готові віддати за такий диво-інструмент чималу суму.

Фірма

На ринку в своїй ніші є як відомі виробники, так і нікому не відомі компанії. Ручатися за якість кожного диска складно, але ми все-таки радимо купувати кола іменитих фірм, а не економити, користуючись інструментами сумнівного виробництва. Пам'ятайте, така економія може вийти боком як для болгарки, так і для вашого здоров'я.

Види дисків на болгарку

Всі кола поділяються за своїм виглядом роботи, для якої вони призначені. У свою чергу деякі види діляться ще і на підтипи насадок. Найбільше їх у відрізних кругів.

Відрізні круги

Відрізний інструмент призначений для різання найрізноманітніших матеріалів. Щоб підібрати правильно диски цього виду, потрібно враховувати з відмінності:

• По металу. Найчастіше виготовляються з електрокорунду або кристалічного корунду. Залежно від своїх параметрів, диск може працювати з різними видами металу, спокійно різати нержавійку, труби, металеві листи і т. д.

• По бетону і каменю. Зроблені з карбіду кремнію. Коло призначений для цегли, шиферу та інших не дуже твердих матеріалів. Якщо таким колом доведеться працювати часто, а матеріал буде зустрічатися різної міцності, краще купити алмазний диск.

• По плитці і бетону. Мають металеву основу з вкрапленням крихти алмазу на кромці. Кола працюють з деякими видами цегли, бруківкою і керамічною плиткою. Бувають цілісні для мокрого різання і сегментовані для сухої.

• По дереву. Виготовляються з карбіду вольфраму або металу з абразивним напиленням. Залежно від виробництва, може різати різну деревину, іноді з цвяхами.

• Універсальні. Можуть різати самий різний матеріал, проте відрізняються високою вартістю.

Обдирні диски

Обдирні круги призначені для зняття верхнього верствам матеріалу, будь то іржа або фарба. У них всього два підтипу:

• Кордщетки. Випускаються в чашоподібної формі і дискової. Перша використовується для горизонтальної поверхні, друга - для вертикальної. Завдяки своєму ворсу, кордщеткою зручно затирати будь наліт або оброблення.

• Обдирні кола. Використовуються для обдирання зварних швів або первинній обробці метал під шліфування.

Шліфувальні диски

Шліфувальні кола не розділяються на підтипи, проте мають різну зернистість. Таким кругом можна провести грубу первинну обробку матеріалу, якщо диск має велике зерно, або ж довести гладкість поверхні до ідеалу, використовуючи дрібнозернистий інструмент.

Заточувальні диски

Бувають алмазні диски для заточування інструменту і абразивні. Алмазні більш дорогі і використовуються для роботи з каменем, бетоном та іншими занадто твердими матеріалами. Найчастіше їх застосовують на верстатах, а не болгарках. Абразивний же інструмент для заточування призначений для металу, кераміки і матеріалів, які не відрізняються особливою твердістю.

 

в Інструмент Переглядів: 609 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 25 вересня 2022