Facebook

Види та особливості профнастилу

Профнастил був винайдений в Англії Генті Палмером в 20-ті роки 19 століття. Цей матеріал завдяки своїй дешевизні і особливим характеристикам швидко витіснив залізо, яке застосовувалося тоді.

Чому ж цей продукт не втратив своєї актуальності і в наш час? Спробуємо відповісти на це питання в цій статті. Також ми навчимося розшифровувати маркування профнастилу, працювати з цим матеріалом.

До основних переваг профнастилу можна віднести його довговічність, легкий монтаж, міцність, цінову перевагу в порівнянні з іншими будматеріалами Профнастил в Харькове - ТД СТАЛЬ-А являє собою оцинкований лист сталі зі спеціальними ребрами жорсткості.

Види профнастилу розрізняються між собою кроком між профілями, висотою і шириною ребра, а також товщиною металу і його покриттям.

Розрізняють три основних види цього матеріалу:

Несучий - широко використовується для спорудження несучих конструкцій, тимчасових споруд, споруди торгових павільйонів і гаражів.

Покрівельний - застосовується для покриття покрівлі. Товщина матеріалу залежить від того під яким кутом знаходиться покрівля.

Стіновий - знаходить застосування при зведенні парканів, стінових огороджень, зовнішніх облицювальних роботах.
Вчимося читати маркування профнастилу

Вся інформація про використання виробу вказується виробником у маркуванні. Тому, якщо ви вирішили вибрати матеріал самостійно, то потрібно вміти її розшифровувати.

На початку маркування йдуть літери:

«Н» - несе. Дуже жорсткий і стійкий варіант вироби. Для збільшення міцності в профілі виробником виготовляється спеціальна борозна. Застосуємо для створення несучих конструкцій.

«НС» - несе "стіновий" матеріал. Цей вид вироби більш універсальний і використовується в якості покриття покрівлі. • «С» - стіновий. Виготовляється для обшивки стін.

«МП» - металополімер. Дуже цікавий вид профнастилу. За своїми зовнішніми характеристиками повністю збігається з іншим будівельним матеріалом - полікарбонатом.

Число, яке стоїть відразу за буквами позначає висоту ребра жорсткості. Слідом ідуть цифри показують товщину листа. Останніми стоять числа, які дають характеристику габаритам матеріалу.

Наприклад: С21-0,5, 1000. Ширина профнастилу практично завжди постійна, довжина може змінюватися. За бажанням замовника матеріал можуть нарізати згідно із заданими габаритами.

в Будівельні матеріали Переглядів: 1051 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 31 березня 2023