Facebook

Все про контрольний кабель

Контрольний кабель складається з декількох провідників-жил (від 1 до 64), які покриті зверху ізоляцією із пластику або гуми.

Такі кабелі можуть використовуватися для керування різним обладнанням, а також для контролю за станом цього обладнання. Широке застосування вони знайшли в сигнализациях, автоматиці і пристроях релейного захисту.

Кабель контрольний працює з мережами змінного струму до 660 В при напрузі, що не перевищує 1000 В, і з частотою коливань струму до 100 Гц. Кабелі здатні витримувати агресивне середовище, їх можна прокладати як на відкритому повітрі, так і в траншеях. У закритих тунелях такі кабелі можуть мати термін експлуатації до 25 років, що є їх незаперечною перевагою. А купити такі кабелі можна в інтернет-магазині Электро Ом за доступною ціною.

Види кабелю

Ці параметри є загальними для всіх видів контрольних кабелів, при цьому контрольні дроти можна також розділити на підгрупи в залежності від:

 • матеріалу, з якого виготовлені провідники - алюмінієві, мідні або алюмомедная;
 • матеріалу ізоляції - ПВХ-пластикат, гума, поліетилен;
 • матеріалу захисного покриття - покриття з алюмінію, гофрованої стрічки або свинцю;
 • форми - плоскі і круглі;
 • помехозащищенности - екрановані і неекрановані;
 • області використання - в тунелях, траншеях, приміщеннях, землі або на відкритому повітрі.

Правила маркування контрольного кабелю

Всі ці дані вказані в маркуванні виробу, завдяки якій ви отримаєте всю інформацію про характеристики кабелю. У маркуванні легко розібратися, якщо знати правила, за якими вона наноситься. Отже:

 • Якщо жили кабелю зроблені з алюмінію, то першим символом буде буква А, якщо жили мідні, то буква не ставиться.
 • Першою літерою у виробах з мідними жилами буде К, що означає контрольний.
 • Наступна буква вказує на матеріал ізоляції. Якщо це поліетилен, то ставиться буква П, якщо ПВХ-пластикат, то буква В.
 • Четверта буква, якщо це алюмінієві жили, або третя, якщо мідні, вказує на матеріал захисної оболонки.

Наступна буква допомагає зрозуміти, чи має провід додатковий захист, якщо так, то пишеться буква Б - броня, а якщо ні, то Г - голий.
Також у маркуванні можуть вказувати, що кабель негорючий - букви НГ, має знижену димність - LS, має металевий екран - Е. Рідше використовуються інші позначення.

Буквена абревіатура становить першу частину маркування, а друга повністю складається з цифр, при цьому перше число вказує на кількість жил, а друге - на площу перерізу кожній. Знаючи все це, легко зрозуміти, що КВВГ - кабель з мідними жилами, з ізоляцією і оболонкою з ПВХ-пластикату і без додаткової броні.

Як вибрати кабель?

При виборі дроти варто звернути увагу на те, в яких умовах ви збираєтеся його використовувати, наприклад, екрановані кабелі застосовують там, де потрібно додатковий захист від зовнішнього електромагнітного впливу. Якщо існує небезпека пожежі або вибуху на об'єкті, то найкраще підійде кабель контрольний КВВГнг, який розшифровується як негорючий. Для прокладки проводу під землею вибирайте броньований варіант - він зможе витримати вагу грунту. Незалежно від виду кабелю, який вам потрібен, віддавайте перевагу продукцію компаній, які використовують якісні матеріали та уважно стежать за технологією виробництва.

в Електрика Переглядів: 2480 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 21 червня 2018