Facebook

Укладання дорожніх плит: технологія, особливості

Для будівництва тимчасових і стаціонарних доріг часто використовуються залізничні бетонні плити. Це унікальний матеріал, здатний витримувати суттєві навантаження.

Сучасні технології дозволяють облаштовувати дороги в будь-якій місцевості і активно користуватися ними. Сьогодні укладання дорожніх плит є одним з найбільш раціональних варіантів облаштування різних доріг, оскільки дозволяє в короткі терміни без великих матеріальних витрат прокласти дорожнє покриття на потрібній ділянці, як повідомляє источник.

Особливості та переваги використання дорожніх плит

Будівництво доріг за допомогою установки залізобетонних плит має безліч інших плюсів крім високої швидкості виконання робіт і відносно невеликих вкладень фінансів. Для укладання плит немає необхідності використовувати важку і дорогу асфальтоукладального техніку. Після закінчення робіт з укладання матеріалу, дорога відразу ж готова до експлуатації. Якщо необхідність в покритті відпадає, плити можливо демонтувати і використовувати повторно в іншому місці.

Дорожнє будівництво за допомогою залізобетонних дорожніх плит застосовується скрізь. Такі покриття можна зустріти в самих різних місцях: під'їзні шляхи до будмайданчиків, в місцевостях з нестабільною грунтом, на стоянках, територіях провінційних аеродромів. Головною відмінністю методу будівництва автодоріг з плит можна назвати універсальність. Укладання дорожніх плит може здійснюватися на будь-який тип ґрунту, чого не скажеш про традиційний спосіб асфальтування. Ще однією особливістю технології є відсутність необхідності в складній підготовці основи.

Окремо варто згадати про плитах, що були у вжитку. Такі вироби відрізняються від нових зовсім незначними ушкодженнями в районі стиків і іноді зовнішнім виглядом, але при цьому їх вартість скорочується в рази. Сьогодні продаж дорожніх плит б / у дозволяє знизити витрати дорожнього будівництва. Вартість таких плит залежить від їх марки, типу, ступеня зносу. Однак навіть колишні у вживанні дорожні плити вважаються цілком придатним матеріалом для облаштування покриттів доріг, вертолітних і інших майданчиків, оскільки в їх виробництві застосовується міцний бетон і якісна арматура. Дорожнє покриття з плит б / у здатне витримати значні навантаження, суворий клімат. Додавання під час виготовлення бетону спеціальних добавок при виробництві матеріалу дозволяє істотно збільшити температурний діапазон їх експлуатації.

До речі, в нашем прайсе ви можете ознайомитися з цінами на якісні дорожні плити вже зараз.

Технологія укладання дорожніх плит

При здійсненні будівництва автомобільних доріг слід пам'ятати про те, що їх надійність і характеристики будуть залежати від суворого дотримання технології монтажу. Важливе значення приділяється і підготовці грунту під основу. Підготовка ґрунту здійснюється в кілька етапів. В першу чергу видаляється зовнішній шар грунту, вирівнюється поверхня. Далі забирається і вивозиться зайвий грунт, щоб знизити ймовірність розмивання дороги і проростання трави, дно підготовленої траншеї викладається геотекстітітелем. Поверх полотна насипаються щебінь і пісок, поверхня розрівнюється, планується і утрамбовується катком або спецтехнікою з виброплитой. Після того як підстава підготовлена, приступають до укладання дорожніх плит за допомогою спецтехніки, зазвичай для цього використовується автокран.

укладання дорожніх плит

Технологія укладання п передбачає два способи монтажу. У першому варіанті плити укладають впритул одна до іншої. Другий спосіб передбачає залишення зазору між елементами. При необхідності дорожнє покриття з плит зміцнюють шляхом зварювання монтажних петель або додають цемент в піщану подушку в процесі підготовки грунту.

в Будівельні матеріали Переглядів: 1568 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 17 травня 2022