Facebook

Туя західна і Туя східна

Хочу доповнити попередню статтю, в якій я описувала загальні правила вирощування туї, і розповісти детальніше про складнощі, з якими можна зіткнутися при утриманні цього хвойного дерева, і про його особливості:

Туя Західна

(Thuja occidentalis L.) Привезена Західна туя у Європу з США і Канади, і в нас стала вирощуватися з кінця XVIII століття. Дерево має дуже стійку до гниття деревину (індіанці виготовляли з неї каное). Цей вид найбільш морозостійкий, низькорослий і повільноростучий. Туя Західна найбільш вимоглива до холодної зимівлі, тому її складніше виростити в кімнатній культурі, в квартирах зустрічається рідко. Життєво необхідно забезпечити холодну зимівлю, інакше перша ж зима стане для неї останньою. Якщо у вас на заскленому балконі/лоджії взимку температура не опускається нижче 0 градусів – сміливо можете відправляти її туди на зимівлю.

Туя Східна

(Thuja orientalis). Цей вид Туи винесено в окремий рід, називається він – Плосковеточник східний. Батьківщиною Туї східної вважаються такі країни як: Китай, Корея, Японія, з давніх пір вона вирощувалася там, як культурна рослина. Найбільш підходящий вид для вирощування в кімнатній культурі – це і є основна відмінність від західної Туї, для нас, кімнатних квіткарів.
З усіх хвойних дерев Восточная туя, мабуть, одне з таких, які найбільше приживаються в будинку, і не дуже вимоглива до освітлення. Якщо у вас Північні вікна, поставте її на підвіконня, якщо ж багато сонячного світла, то заховайте подалі від палючих променів, освітлення повинне бути розсіяним, від палючого сонця, Туя пожовтіє і загине.

Отже, щоб рослина не загинула, важливо:

  • 1. Хороший дренаж з додаванням деревного вугілля, при переливі дуже легко захворіють коріння (дренаж і деревне вугілля допоможе вам уникнути цього).
  • 2. Освітлення: розсіяне світло, півтінь. В тіні буде рости гілками і давати мало хвої, загалом, вигляд буде не особливо пухнастий.
  • 3. Полив помірний, важливо не передати, в цьому вам, знову ж таки, допоможе хороший дренаж.
  • 4. Взимку оберігайте рослину від сухого повітря і спека від батарей. Оптимальна зимова температура 6-12С. Взимку полив скоротити. Туя східна переживе і зимівлю в теплій квартирі, головне, щоб повітря не був сильно сухим.

Виростивши Тую, ви з задоволенням зможете наряджати її іграшками на новий рік, гості будуть в захваті від такої "Ялинки" – це точно! А запах, який поширюють хвойні, не просто приємний, але також володіє корисними антимікробними властивостями.

в Сад і дача Переглядів: 4494 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 25 вересня 2022