Facebook

Цементно-стружкові плити: основні характеристики

 
Одним з унікальних будівельних матеріалів є цементно-стружкові плити. ЦСП застосовуються для зовнішніх і внутрішніх робіт.
 
Основні властивості ЦСП:
 
  • Теплоізоляція.
  • Висока міцність.
  • Вогнестійкість.
  • Відсутність викривлення і усадки.
  • Звукоізоляція.
  • Стійкість до цвілі і до комах.
 
Ці плити можна штукатурити, фарбувати, класти на них плитку і обробляти сайдингом. 
 

Склад цементно-стружкової плити

 
Варто зазначити, що ЦСП плита виготовляється з деревної плитки і портландцементу з додаванням спеціальних хімічних добавок. Хімічні добавки становлять до 3% від загального обсягу, деревна стружка - 24%. До складу хімічних добавок не входить азбест, формальдегід та інші екологічно шкідливі матеріали.
 

Технічні характеристики і розміри плит

 
ЦСП випускаються шириною 1,25 м, довжина може бути від 2,7 до 3,2 м. Товщина плит різна - від 8 до 36 міліметрів. Коефіцієнт теплопровідності становить 0,26 Вт/(м*К) - це менше, ніж у деревини, але краще, ніж у цегли. Плита погано реагує на розтягування і вигин, в той же час вона не піддається поздовжньої деформації, в зв'язку з цим матеріал можна застосовувати, щоб посилити несучі стіни будинку. Маючи пористу структуру плити, подібна плита є дихаючим матеріалом, що привертає людей при будівництві житлових будинків.
 
Вологість становить 9%, може збільшитися до 16% при перебуванні у воді добу. Щільність листа складає 1,4 т/куб.м.
 

Область застосування цементно-стружкових плит

 
Цементно-стружкові панелі застосовуються при виготовленні сендвіч-панелей - це посилює жорсткість конструкції. В кінцевому підсумку термін зведення будинку, що будується з таких будівельних матеріалів становить кілька місяців.
 
Панелі застосовують при будівництві вентильованих фасадів (завдяки морозостійкості і вологостійкості).
 
З огляду на високу вологостійкість ЦСП, їх використовують при спорудженні опалубки.
 
Широко використовуються дані плити при внутрішніх роботах. Використовуючи цементно-стружкові листи, роблять чорнову обшивку стін. Якщо на панелі нанести штукатурку або ґрунтовку, їх можна фарбувати, обклеювати шпалерами, обробляти кахлем. Широко застосовуються ЦСП при влаштуванні теплої підлоги.
 
Плити ЦСП мають хороші експлуатаційні показники, простоту в обробці, за рахунок чого відносяться до класу універсальних матеріалів для будівництва.
в Будівельні матеріали Переглядів: 297 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 28 листопада 2020