Facebook

Сонячні батареї і сонячні колектори

Альтернативні джерела енергії вже давно увійшли в наше повсякденне життя. Це не тільки данина моді, це - незалежність і суттєва економія.

Сьогодні часто виникають дискусії, наскільки сонячна енергія вигідна для використання в приватному будинку, і наскільки це дороге задоволення виправдано.

Що нам дає сонце?

Перш, ніж переконувати себе в тому, що це занадто дорого, подумайте, які плюси від установки сонячних батарей або колекторів отримаєте саме ви.

До речі, вас може зацікавити кредит онлайн на карту любого банка, детальніше про який дізнавайтеся на сайті szaim.com.ua.

Наведемо не повний список переваг використання сонячної енергії:

  • турбота про навколишнє середовище;
  • доступність круглий рік;
  • економія традиційних видів енергії (якщо ви не зважитеся повністю від них відмовитися);
  • вас більше не будуть хвилювати підвищення цін на енергоносії.

В чому різниця?

Слід розуміти різницю між сонячними батареями і сонячними колекторами.

Сонячні батареї являють собою об'єднані фотоелектричні елементи, які перетворюють сонячну енергію в постійний електричний струм. Тобто, встановивши сонячні системи, ви зможете повністю забезпечити свій будинок електроенергією.

А сонячний колектор - це пристрій, призначений для збору теплової енергії Сонця, яке виробляє нагрів спеціального матеріалу, що є теплоносієм для нагріву води. За допомогою колектора ви зможете забезпечити себе гарячим водопостачанням, нагріти басейн і навіть підтримувати на необхідному рівні опалення.

Де встановлювати?

Як правило, сонячні батареї також, як і сонячні колектори, монтуються на дахах будинків. Якщо дозволяє територія, то для розташування джерел альтернативної енергії може бути відведено окреме місце.

Для установки сонячних батарей або колекторів необхідно враховувати наступні фактори.

Освітленість. Важливу роль буде грати освітленість поверхні, тому потрібно вибирати південну сторону.

Кут нахилу. Він розраховується індивідуально в залежності від географічної широти вашій місцевості і варіюється від 15 до 90 градусів. Головна мета - домогтися потрапляння максимальної кількості сонячного світла під прямим кутом.

Тінь. Навіть невеликі затінені ділянки панелей можуть знизити їх продуктивність. Тому слід подбати, щоб тінь від сусідніх конструкцій, антен, дерев і т.д. не потрапляла на ваші установки.

Кріплення. Перед установкою переконалися в міцності свого даху. При необхідності її слід зміцнити. Адже майбутня конструкція досить важка і посилить на неї навантаження.

в Все для дому Переглядів: 3111 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 08 червня 2023