Facebook

Що таке інтернет-банкінг, і в чому його переваги?

 
Сучасні банки неможливо уявити без можливості обслуговування онлайн. А під час пандемії та різних обмежень системи інтернет-банкінгу стали просто незамінними. Наприклад, щоб оплатити комунальні послуги або зробити переказ з карти на карту не потрібно нікуди йти і стояти в черзі - все можна зробити за допомогою декількох кліків мишкою.
 
 
 

Коли саме з'явився інтернет-банкінг, і чому він став таким популярним?

 
 
З ростом кількості клієнтів у банків виникла необхідність їх швидше обслуговувати. Було потрібно все більше персоналу. А люди могли звертатися з різних питань: оплатити рахунки, перевірити стан депозиту, погасити кредит і так далі. Все це забирало час у банківських службовців, а тому на початку 80-х років, відомі банки Америки (на кшталт Bank of America) стали поступово пропонувати своїм клієнтам обслуговування по інтернету. Люди отримували можливість перевіряти свої банківські рахунки, самостійно переказувати кошти зі своїх рахунків на рахунки інших людей і компаній і так далі.
 
 

Навіщо придумали і створили інтернет-банкінг?

 
 
Ключовими причинами змін стало те, що сама банківська система вже не могла справлятися з покладеним на неї навантаженням. Більш того, було потрібно підвищувати безпеку всіх операцій, пропонувати нові послуги, і, звичайно, знижувати витрати. Причини стрімкої появи систем інтернет-банкінгу:
 
 
 • Зниження робочого навантаження на персонал і офіси банків. Якщо клієнт може сам переказувати кошти зі свого рахунку, то навіщо задіяти банківських співробітників, які цей час можуть витратити, наприклад, щоб вигідно видати кредит великому клієнтові.
 • Якщо интернет банк надає високого рівня сервіс (а це в тому числі і спрощення обслуговування), в цьому випадку він отримує більше клієнтів.
 • Система онлайн-банкінгу дозволяє відкривати дебетові карти, оформляти позики і іпотеку, брати кредит на авто. Крім цього, можна робити персональні пропозиції клієнтам.
 

Можливості, які пропонує клієнтам інтернет-банкінг

 
 
У кожної фінансової установи своя система і свої маркетингові інструменти. У той же час банки постійно переймають досвід один одного, а тому часто перелік послуг, які можна отримати, користуючись інтернет-банкінгом, такі:
 
 1. Оплата комунальних. При цьому зазвичай всі реквізити вже «забиті» в систему, і потрібно просто відшукати постачальника послуг. Багато системи пропонують відразу зберегти шаблон, щоб було легше платити в майбутньому.
 2. Погашення відсотків по кредитах і позиках. Також можна оформляти окремі види кредитів прямо онлайн.
 3. Можливість переводити кошти на інші карти і банківські рахунки.
 4. Можливість отримувати виписки по рахунках, дивитися рух коштів і вести статистику надходжень і витрат.
 5. Оплата всіх державних мит, бюджетних платежів і податків, штрафів онлайн.
 6. Блокування картки в разі форс-мажорних обставин (розкрадання, несанкціонованого списання коштів).
 7. Подача заявки на перевипуск карти (у разі закінчення її терміну дії) і багато іншого.
 
Найчастіше використання онлайн-банкінгу абсолютно безкоштовне. Більш того, самі банки зацікавлені в тому, щоб люди якомога активніше відкривали особисті кабінети і самі проводили всі потрібні їм операції онлайн.
 
 
 

Як зареєструватися і користуватися системою інтернет-банкінгу?

 
 
Необхідно дізнатися в своєму банку, як підключитися до онлайн-системі. У всіх фінансових установ своя процедура, яка, втім, триває всього пару хвилин.
 
Найчастіше потрібно вводити свій номер карти у вікні входу в систему, а також спеціальний код з СМС за номером телефону, який вказали під час візиту в банківське відділення.
 
Клієнт самостійно встановлює логін і пароль для входу в систему, а також зобов'язується зберігати всі особисті дані в надійному місці. Банки не рекомендують встановлювати слабкі паролі, а при вході через телефон просять завантажувати додаток банку для роботи з системою.
в Все для дому Переглядів: 698 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 08 червня 2023