Facebook

Роль дренажної системи кондиціонера

Робота спліт-системи призводить до того, що на поверхні випарника з охолоджуваного повітря утворюється волога. Вона осідає на ребрах теплообмінника і стікає в спеціальний дренажний піддон, звідки і зливається на вулицю, в спеціальну ємність або каналізацію. Порушення зливу конденсату призводить до того, що в приміщенні з'являються неприємні запахи, а іноді, якщо слив кондиціонера заб'ється, це може призвести до того, що переповнивши піддон, рідина буде стікати всередину блоку, в приміщення. При цьому будуть зіпсовані шпалери, підлоги, обладнання, меблі, яка перебуває під внутрішнім блоком.

Досить часто це відбувається через помилки при монтажі спліт-системи, ось чому робити це повинні тільки висококваліфіковані фахівці, що пройшли відповідну підготовку. А найголовніше - гарантійне та післягарантійне обслуговування повинні здійснювати ті компанії, які монтували систему.

Прокладка дренажних труб - справа не проста. Мало того, що вони повинні мати кут нахилу, який дозволить рідини самопливом виливатися назовні, вони повинні встановлюватися так, щоб не псували зовнішнього вигляду приміщення. Часто дренажні труби ховають в стіну, намагаючись зробити їх менш помітними. Як говорилося раніше, рідина може виводитися на вулицю, в спеціальну ємність або в каналізацію. При виведенні рідини на вулицю потрібно встановити вивідний отвір так, щоб витікаючий конденсат не завдавав шкоди фасаду і не заподіював незручностей сусідам. Якщо планується використання кондиціонера в зимовий час, то дренажна система повинна мати спеціальний нагрівач.

Досить часто зустрічаються ситуації, коли довжину дренажної лінії доводиться робити досить протяжної і з кількома поворотами. У цьому разі відведення рідини самопливом малоймовірний. Для вирішення цієї проблеми необхідна установка дренажної помпи. Найбільш часто застосовуються дренажні помпи двох типів:

  • - Наливні - мають власну ємність, в якій збирається конденсат. Як тільки ємність заповнюється, датчик рівня запускає помпу, і рідина з неї відкачується. Конструктивно вона являє блок, усередині якого і встановлено датчик, ємність і насос. Вода в наливні помпи надходить самопливом, а тому встановлювати їх потрібно нижче рівня піддону дренажної системи. Можливе застосування лише однієї помпи для обслуговування декількох кондиціонерів;
  • - Роздільні - в яких використовується перистальтический насос, здатний піднімати воду з рівня, що знаходиться нижче встановленої помпи. Відкачування рідини відбувається прямо з дренажної системи. Зазвичай такі помпи складаються з декількох блоків, з'єднаних між собою трубопроводами і керуючими лініями. Ряд моделей не мають датчика рівня рідини і включаються, коли кондиціонер працює режимі охолодження. У порівнянні з наливний - помпа з роздільним конструкцією дає набагато більші можливості.

Використання помпи для виведення з спліт-системи відпрацьованого конденсату дозволяє уникнути багатьох проблем і неприємностей. Природно ви не зможете вирішити доцільність її установки, але при монтажі кондиціонера

в Інженерні системи Переглядів: 2927 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 31 березня 2023