Facebook

Призначення і функції запірної арматури

Вироби запірної арматури відносяться до спеціального типу виробів для трубопровідних магістралей, призначення яких полягає в оперативному регулюванні швидкості потоку робочого носія для забезпечення заданих параметрів технологічного процесу. Дія запірної арматури направлено на закриття, відкриття, зміну напрямку і швидкості руху робочого газу / рідини. Крім того, до запірної арматури слід віднести спускні і контрольні вироби, службовці для скидання носія з трубопровідних систем, технологічних апаратів, і подачі носія в контрольно-вимірювальні прилади.

Защитная арматура даного типу присутня у всіх трубопровідних магістралях промислових виробництв, технічних об'єктах побутового призначення (опалення, газо-, водопостачання, каналізація і т.д.), і становить не менше 80% від загальної кількості використовуваних виробів в магістралі. Найбільшого поширення в якості запірних елементів отримали засувки, вентилі, крани, клапани (для прикладу, предохранительный клапан для отопления) і затвори.

Вибір матеріалів, з яких виготовляються дані деталі, в даний час досить широкий:

  • метали (титан, алюміній);
  • сплави (чавун, сталь, бронза);
  • полімерні і синтетичні матеріали, наприклад, полівініліденфторид (ПВДФ), хлорований полівінілхлорид (ХПВХ), поліетилен (ПЕ), поліпропілен (ПП).

При виборі запірного вироби керуються такими технічними характеристиками: приєднувальний діаметр, призначення і матеріал, з якого виготовляється корпус і робоча частина трубопроводу, швидкість закриття. Спеціальні вимоги: тривалі терміни служби, висока міцність, надійність, безпеку, корозійна стійкість матеріалу до робочого середовища, герметичність, простота монтажу і зручність експлуатації.

Слід зазначити, що робоче середовище трубопроводу досить швидко пошкоджує вироби запірної арматури, відбувається стирання елементів ущільнювачів, знос, корозійні процеси, тому необхідно своєчасно проводити технічний контроль обладнання, промивку систем магістралей, ремонт або заміну вироби.

Залежно від призначення в складі технічного об'єкта запірна арматура ділиться на категорії:

  • промислова (загальнопромислова, спеціальна) - використовується у виробництвах різного роду діяльності, в тому числі народного господарства;
  • суднова - експлуатується в заданих специфічних умовах морського і річкового транспорту;
  • сантехнічна - трубопровідна арматура побутового призначення, застосовується в газових плитах, колонках, ванних, котлах і т.д .;
  • виготовлена ​​за спецзамовленням - розробляється, виготовляється і експлуатується відповідно до особливими заданими технічними вимогами, наприклад, в унікальних, експериментальних промислових об'єктах.
в Обладнання Переглядів: 889 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 01 жовтня 2022