Facebook

Позитивні і негативні сторони піролізних котлів

Піролізні котли тривалого горіння останнім часом все більше користуються попитом. Люди вибирають їх для обігріву приватних будинків, нежитлових та комерційних приміщень, нагрівання води для побутових потреб. Газогенераторні установки вважаються кращим вибором на сьогодні, маючи масу переваг. Тим не менш, вони не позбавлені недоліків, про які потенційному покупцеві корисно знати.

Принцип дії піролізних котлів тривалого горіння дуже простий: паливо обвуглюється під впливом високої температури в умовах нестачі кисню, отримані гази спалюються всередині додаткової камери. В результаті кількість тепла, отримане від однієї оберемки дров, наприклад, зростає в кілька разів, та й сам процес виділення його тривати набагато довше, ніж звичайне горіння.

Сильні сторони піролізних котлів тривалого горіння

До переваг газогенераторної опалювальної техніки можна віднести:

Тривалість горіння однієї закладки палива. Якщо звичайні котли справляються з ним за 3-4 години, то газогенераторні - за 12-24 годин, а то й довше (тривалість залежить від температури навколишнього середовища та інших факторів). Крім того, даний параметр можна регулювати автоматично.

Застосування різних видів твердого палива і навіть відходів промисловості. Газогенераторна техніка працює на дровах, щепах, брикетах, пелетах, шкірі, гумі, пластику, торфі, вугіллі, різному смітті.

Паливо повністю згоряє, тому його витрачається менше. Крім того, немає необхідності часто чистити газоходи, зольник від вогнетривких частинок.

Піролізні котли легкі в експлуатації, процеси горіння піддаються регулюванню і управлінню в автоматичному режимі.

Газогенераторна установка ефективна завдяки двоступінчастим спалювання, через що кількість повітря у вихідних газах знижується до мінімуму.

Велике пластину дозволяє закладати багато палива, яке навіть не потрібно подрібнювати (в топку легко проходять великі пні, колоди), що економить час, сили на заготівлю дров.

Котли даного типу працюють на підсушене паливі (є вимоги до порогу вологості), що підвищує ефективність господарювання.
Піролізна опалювальна техніка викидає в атмосферу меншу кількість вуглекислоти та інших шкідливих речовин.

Недоліки газогенераторних піролізних котлів

Головним недоліком газогенераторної техніки вважається її ціна, яка вище в 1,5-2 рази від вартості звичайних котлів. Європейська продукція є дуже якісною, але покупку і обслуговування дозволить собі не кожен. Китайські аналоги більш доступні, але істотно поступаються за якістю.

Слабкою стороною даного обладнання можна вважати чутливість до вологості палива. Не можна використовувати вологу деревину, так як ефективність роботи, ККД установки знижується, а вона сама може зламатися (такий недолік відсутній, якщо ви використовуєте твердопаливні котли). Недоліком є ​​енергозалежність обладнання, яке не працює без димососа.

Однак існують моделі, які не залежні від подачі електрики, тому позбавлені даного вади. Користувачі відзначають, що котли даного типу можуть страждати зміною потужності в процесі спочатку зростаючого, потім затухаючого виходу летючих газів в ході піролізу закладки. Для ефективної роботи температура зворотної води повинна бути більше 60 градусів, а при малих навантаженнях (нижче 50%) горіння нестабільно.

Неозброєним оком видно те, що переваг набагато більше, ніж недоліків, та й з ними можна боротися. Тому для приватного будинку пиролизная двоконтурна установка середньої потужності - це оптимальний варіант.

в Обладнання Переглядів: 2830 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 23 січня 2021