Facebook

Поради щодо вибору карниза для штор

Однією з найважливіших деталей дизайну вікон є правильно підібраний карниз. Саме карнизи мають здатність підкреслити всі достоїнства інтер'єру, змінити його, приховати будь-які недоліки, а можуть зіпсувати найкрасивіші штори. Ось тому дуже важливо підійти до вибору карниза з усією відповідальністю.

Для початку необхідно підібрати карниз, відповідний шторам, досить міцний, щоб витримати їх вагу. Варто відзначити, що не потрібно купувати карнизи для штор з пластику або м'якого металу для спальні або вітальні, так як в цих кімнатах найчастіше висять досить об'ємні і важкі штори з щільної тканини. Неміцний карниз в цьому випадку може легко, як мінімум, прогнутися, або навіть зламатися, не витримавши ваги штор. У таких випадках краще всього вибирати подвійний або потрійний карниз.

При закріпленні карниза над вікном його пропорції візуально міняються. Якщо зміцнити карниз якомога вище, то вікно теж буде здаватися вище. Довгий карниз зорово розширить вікно завдяки шторам які будуть закривати крім нього ще й частина стіни. Слід зробити навпаки, щоб звузити або зменшити вікно, тобто карниз має дорівнювати довжині вікна, і закріплений якнайнижче над ним. До речі, при виборі штор з ламбрекеном, карниз встановлюють прямо під стелею, так як такі стильні штори на вікна в іншому випадку здатні закрити частину вікна.

Різновиди карнизів

Карнизи підрозділяють на круглі і плоскі, дерев'яні, пластикові і металеві. На сьогоднішній день дуже актуальні дерев'яні карнизи. Їх популярність полягає в тому, що їх колір може відповідати кольору меблів, паркету, дверей.

Такі карнизи прекрасно виглядатимуть і на кухні, і в спальні, і у вітальні, будуть добре поєднуватися з меблями, виконаної в дерев'яному або класичному стилі, і навіть з плетеними меблями. З сучасними меблями відмінно поєднуються карнизи з металу. Такий карниз підійде до будь-якій кімнаті, особливо, якщо в ній багато предметів інтер'єру, виконаних з металу. Найбільш економічним вибором є пластикові карнизи. Це хороша альтернатива дереву. Пластик може бути найрізноманітніших кольорів, виконаний під колір металу або дорогого дерева. Такі карнизи найчастіше встановлюють в дитячих кімнатах, так, саме в них присутня величезна кількість яскравої дитячої меблів.

Особливою популярністю в даний час користуються ковані карнизи. При наявності кованих меблів такий варіант буде відмінним вибором. Варто виділити карнизи у вигляді еркера або арки. Такий вид карнизів здатний повторювати вигини при ефективному оформленні ліній різних архітектурних елементів інтер'єру. Також існує окремий спеціальний тип карнизів, які призначені для жалюзі. Їх закріплюють або окремо, або разом з карнизом для штор.

Величезною практичністю мають стельові карнизи, виконані з пластика або будь-якого металу. Другий варіант коштує набагато дорожче, але металеві карнизи практично не видно. При використанні металевого карниза, тканину штор можна закріпити так, щоб карниза не було видно, а тканину штор буде виглядати як драпірування від самої стелі. Розрізняють пластикові карнизи з багетом або без нього. Але будь-який пластиковий карниз завжди буде помітний.

Для дверних прорізів або вікон стандартних розмірів і форми існують струнні карнизи. Кронштейн можна закріплювати до стелі або стіні. Такі карнизи дуже зручні у використанні і досить міцні, щоб витримати велике навантаження. Мінусом цього виду карниза є те, що з плином часу він може провіснуть. Але в такому випадку струни легко піддаються регулюванню. Струни такого карниза необхідно кріпити від стіни до стіни прямо під самою стелею. При такому розташуванні струнного карниза вікно буде здаватися набагато більше, а кімната, в якій він знаходиться - вище.

Електрокеровані карнизи

В даний час існує величезний вибір електрокерованих карнизів. Вони оснащені спеціальним електричним двигуном. Способи управління такими карнизами досить різноманітні, можна вибрати будь-який: дистанційний пульт або кнопка, розташована найчастіше на стінній блоці управління. До одного пульта можливо підключення декількох штор, або навпаки - одних штор до декількох пультів.
Наконечники здатні прикрасити будь-який карниз. Вони здатні «оживити» і дати простір фантазії при оформленні карниза. Наконечники можуть бути виготовлені з найрізноманітніших матеріалів: скла, металу, дерева, кришталю, кераміки. Форма їх теж досить різна, вони можуть представляти голови, списи, тварин і багато іншого.

Варто відзначити, що при виборі карниза для будь-якого приміщення варто звернути увагу на роботу його механізму. Кронштейн повинен бути завжди довше підвіконня. Взагалі стандартні карнизи мають подовження близько шістнадцяти сантиметрів, чого цілком достатньо. Але в разі, коли виступ підвіконня ще більше по довжині, можна замовити виготовлення карниза.

в Все для дому Переглядів: 3248 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 28 листопада 2022