Facebook

Навіщо потрібний мережний фільтр і якими вони бувають?

Напевно, кожен, хто має вдома комп'ютер, бачив незрозумілий подовжувач з величезним блоком, кнопкою і декількома отворами під вилки. Так ось, поспішаємо Вас розчарувати - цей пристрій не подовжувач, а мережевий фільтр. Навіщо ж він потрібен і які його види існують, ми поговоримо в даній статті.

 

Як працює мережевий фільтр і навіщо він потрібен?

Для початку трохи розберемося в тому, з чого складається сам сетевой фильтр / удлинитель. У конструкції переважної більшості подібних пристроїв використовується два робочих компонента:

Варистор. Елемент, який відповідає за нормалізацію напруги, що подається на підключений до мережевого фільтру прилад.
LC-фільтр. Елемент, який відповідає за згладжування частотних перешкод.

Також в конструкції можуть бути і інші елементи, які продовжують термін служби пристрою і точність його роботи. Отримуємо, що немецкий сетевой фильтр призначений для нормалізації показників струму, що подається із загальної мережі.

Для кращого розуміння розглянемо невеликий практичний приклад. Припустимо, що Ви купили новий чайник, на його етикетці обов'язково має бути зазначено параметри струму, при яких пристрій нормально працює, як правило, це напруга в 220-230 В і частота в 50-60 Гц. ГОСТами встановлено, що напруга і частота в загальній електричної мережі повинні складати 220 В і 50 Гц відповідно, але стабільно утримувати ці показники досить складно, тому в мережі часто спостерігаються коливання.

Наприклад, коли на електростанції трапляється якийсь збій, ток в мережі може приймати відмінні від ГОСТівських параметри, тоді і вступає в роботу немецкая продукция brennenstuhl, а точніше мережевий фільтр, нормалізує їх захищаючи техніку від поломок.

Класифікація мережевих фільтрів за ступенем захисту

Однією з найважливіших характеристик сетевой фильтр купить є показник максимально розсіюється енергії (даний показник в залежності від джерела також може позначатися наступними варіантами: рівень поглинання енергії, максимальна енергія вхідного імпульсу). Він вказує, яка кількість енергії варістор може розсіяти. Чим вище цей показник, тим краще.

Виділяють три основних групи пристроїв в залежності від рівня поглинання енергії:

Essential або базові. Такий сетевой фильтр brennenstuhl здатний розсіяти до 900-950 Дж енергії. Багато дуже скептично ставляться до подібного роду пристроїв через їх малу ефективність, але, насправді, вони можуть легко справлятися із захистом простий побутової техніки, наприклад, настільних ламп, годин і т.д.

Ноmе / Office або просунуті. Пристрої даного класу можуть розсіювати від 950 до 2000 Дж. Саме вони вважаються найбільш універсальними і оптимальними з точки зору співвідношення ціни і якості. Просунуті мережеві фільтри підходять практично для будь-якого домашнього обладнання.

Performance або професійні. Мережеві фільтри даної групи, як і удлинитель brennenstuhl, розсіюють від 2000 і більше джоулів енергії. Вони використовуються в зв'язку зі складною технікою, яка дуже чутлива до перепадів напруги в мережі, наприклад, домашні кінотеатри, складні акустичні системи й т.д.

Характеристики, які вказуються виробниками, дійсні тільки в тому випадку, якщо в квартирі є заземлення. У разі його відсутності ефективність роботи мережевого фільтра падає на 20-40%.

в Електрика Переглядів: 1447 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 03 грудня 2022