Facebook

Навіщо необхідно оцінювання кадастрової вартості землі

У законі країни є багато відомостей про різних видах оцінювання землі. Далі детальніше розглянемо кадастровий варіант оцінки.

Кадастрової вартістю називають процес здійснення оцінювання ділянки, з огляду на основні критерії. Здійснюється захід на підставі законних нормативів. Від його підсумків буде залежати величина податку на землю, який потрібно оплатити. Процедура потрібна, щоб встановити обмеження щодо використання майна.

Визначається кадастрова вартість землі по кадастровому номеру, а основна інформація береться з публічної кадастрової карти. На її показання можуть впливати наявні на ринку ціни, розмір орендної плати, місце розташування і територія ділянки, як повідомляє источник.

Переоцінка здійснюється кожні п'ять років. Співробітниками реєстру надається перелік ділянок, які потребують даному заході. Після цього здійснюється виконання розрахунків.

Кожен землевласник, при бажанні, може отримати цю інформацію, зажадавши спеціальну довідку, або перейшовши на сервіс реєстру. Для цього йому необхідно ввести дані про адресу ділянки, його номер та іншу додаткову інформацію, після чого можна зробити відповідний запит.

Іноді власник землі стикається з ситуацією, коли в результаті переоцінки ціна збільшується. Для подібних ситуацій передбачається захист інтересів власника.

У такому випадку власник нерухомості може подати заяву, приклавши до нього такі папери:

  • кадастровий документ;
  • акти, що вказують на недостовірність даних;
  • копія правового документа із запевненням нотаріуса;
  • підсумки оцінювання ринкової ціни;
  • експертний висновок щодо відповідності розрахунків законодавчим нормам.

При оскарженні, всі ці документи потрібно пред'являти протягом півроку з початку внесення змін до реєстру. Інакше ситуацію можна вирішити лише втручанням судових органів. Якщо всі необхідні документи будуть відсутні, тоді заява не буде розглядатися.

Сподіваємося, що інформація з статті була для вас корисною і ви почерпнули щось нове. Очікуйте на нові публікації вже скоро.

в Все для дому Переглядів: 68 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 19 березня 2019