Facebook

Насос дренажний для колодязя - види, де використовується, кілька рекомендацій

Вибір насосного обладнання для перекачування води багато в чому залежить від ступеня її забруднення. Дренажні насоси здатні впоратися з незначними домішками, тому сфера їх застосування є більш широкою в порівнянні з традиційними агрегатами, призначеними для транспортування прозорої рідини. Зокрема, їх використовують для чищення колодязів і видалення наслідків паводків.

Види дренажних насосів

Основні відмінності дренажного обладнання полягають в варіантах їх місця розташування відносно рівня води:

 • поверхневі насоси встановлюють поза колодязів, водойм і затоплених ділянок або приміщень;
 • глибинні насоси працюють у водному середовищі;
 • напівзаглибні насоси утапліваются лише частково.

Поверхневі насоси

Для їх стаціонарної установки потрібно або окреме технічне приміщення, або спеціально підготовлену ділянку, що забезпечує захист обладнання від атмосферних опадів і промерзання, в разі необхідності його експлуатації в зимовий період року. Вимоги до відособленості дренажного насоса пов'язані з тим, що при роботі він видає сильний шум.

При використанні насосного агрегату періодично, наприклад в разі підтоплень або для чищення колодязя, обладнання тимчасово встановлюють там, де воно потрібне в тому чи іншому випадку. Мобільний варіант застосування дренажних насосів для колодязів зручний тим, що їх можна задіяти в господарстві для різних цілей, не прив'язуючи до одного об'єкту.

Стаціонарне розміщення насосного обладнання в будинку дозволяє відмовитися від підведення електрики до водойми або колодязя.

До переваг поверхневих агрегатів відносяться:

 • можливість одноразової тривалої роботи;
 • допустимість використання в водопровідних мережах (при наявності фільтрів);
 • надійність, забезпечена експлуатацією насоса в сухих умовах. У колодязь або свердловину опускається лише шланг, легко замінний при необхідності;
 • достатня потужність, яка гарантує подачу або відведення рідини на десятки метрів в горизонтальному напрямку.

Поверхневий насос

Однак поверхневі насоси не пристосовані для підйому води з глибоких свердловин, а також для чищення колодязів з низько розташованим водним дзеркалом. Це пов'язано з технічними характеристиками обладнання, а саме - з недостатнім показником глибини всмоктування (7-9м). Ще до одного недоліку відноситься високий рівень шуму, що супроводжує роботу дренажного насоса. Але дана проблема цілком вирішувана.

Занурювальні насоси

Назва обладнання вказує на умови його експлуатації - тільки в воді. Невеликі габарити і герметичний корпус дренажного насоса дають можливість його занурення як у невеликі свердловини, так і в широкі басейни. Незважаючи на високу продуктивність агрегатів, вони мають середніми показниками потужності, які відбиваються на напорі водного струменя і глибині забору.

До речі, прочитати про занурювальні насоси можна подробней здесь, а також вибрати та придбати відповідний насос за вигідною ціною.

Серед переваг погружного обладнання слід відзначити:

 • відсутність необхідності в регулярному техогляді;
 • комплектація сучасних моделей поплавковою захистом, що дозволяє насосу працювати в автоматичному режимі, не побоюючись «сухого ходу»;
 • невелика вага;
 • безшумність при роботі;
 • універсальність.

Занурювальні насоси або розташовують на дні водозабірного об'єкта, або підвішують на стаціонарній штанзі або надійному тросі. У першому випадку агрегат виробляє мимовільне всмоктування частинок піску або глини. На роботу самого дренажного обладнання вони не впливають, зате негативно позначаються на системах постачання питної води через відсутність її очищення від забруднень. У зв'язку з цим, глибинні насоси, які спираються на дно колодязя, використовують тільки для господарських цілей, при зниженні рівня ґрунтових вод або в умовах аварійних откачек.

Позбутися від підвищеного вмісту у воді твердих часток допоможе установка дренажного насоса на висоті не менше 30-50см від донної поверхні і його комплектація плаваючим фільтром.

Одним з недоліків заглибних насосів є слабка фільтрація води. Захисні решітки захищають механізм від пошкоджень, не пропускаючи всередину великі включення. Але дрібні фракції в систему потрапляють.

в Обладнання Переглядів: 2679 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 23 травня 2019