Facebook

Найдорожчі тендери в Україні: як брати участь у закупівлях на будівництво

 

Щоденно українські державні організації оголошують ремонт чи будівництво різноманітних об’єктів. Виконання таких робіт може коштувати від десятків тисяч до мільярдів гривень. Якщо ваша компанія займається саме будівництвом чи ремонтними роботами, пропонуємо дізнатись, як брати участь в опублікованих в Прозорро тендерах на будівництво й ремонт та успішно заробляти на цьому великі кошти.

Де проводяться тендери

Публічні закупівлі завжди проводяться в Prozorro — системі електронних закупівель, яка працює в Україні з 2016 року. Кожна державна організація зареєстрована в ній в ролі замовника та регулярно оголошує тендери для придбання товарів, послуг чи робіт. Для того, щоб почати продавати в Prozorro, приватній компанії достатньо зареєструватися на електронному майданчику, що співпрацює з Prozorro.

Як знайти потрібний тендер

Знайти потенційно цікаву закупівлю легко — достатньо перейти на сторінку пошуку електронного майданчика, на якому ви зареєструвалися, та ввести ключові слова у пошукову стрічку. Також можна шукати тендери за категорією, назвою організатора, бюджетом, локацією тощо.

Або можете скористатись добіркою від майданчика SmartTender.biz «Тендери на будівництво» — у ній постійно відфільтровуються всі актуальні публічні закупівлі.

Як взяти участь у тендері

Після того, як ви знайшли цікавий вам тендер, ознайомтеся з його умовами. Для цього відкрийте сторінку детальної інформації про тендер та завантажте тендерну документацію — файли, які організатор прикріпив до оголошення. Уважно прочитайте текст вимог — вони визначають, які компанії можуть брати участь у тендері та які документи необхідні для того, щоб підтвердити це. Також замовник вказує, на яких умовах має буде надано виконання робіт, та іншу важливу інформацію. Якщо ви здатні виконати всі вимоги та надати всі потрібні документи — можна подавати заявку на участь у закупівлі.

Для того, щоб подати заявку на участь, завантажте повний пакет необхідних документів та вкажіть ціну, за яку готові виконати роботи з будівництва чи ремонту. За правилами сума має бути нижча за вказану в оголошенні або дорівнювати їй. Після цього ви стаєте учасником тендеру.

Як виграти у публічному тендері

У визначену дату тендер переходить на етап аукціону — процедури з трьох раундів, протягом яких всі учасники поступово знижують чи залишають без змін свої початкові цінові пропозиції. Виграє той, чия ціна виявиться найнижчою на кінець третього раунду.

Існує виграшна стратегія, якою часто користуються досвідчені постачальники. Черговість ходів учасників визначається так: той, хто зробив найнижчу ставку в попередньому раунді, ходить останнім в наступному. Завдяки цьому такий постачальник може побачити ставки всіх конкурентів та зробити вирішальний крок в кінці аукціону. Для цього вже на етапі подачі пропозицій необхідно запропонувати суму нижчу за стартову ціну — так ви підвищите шанси на те, що будете ходити в останню чергу.

Скільки можно заробляти на будівельних тендерах

Категорія «Будівництво» є однією з найбільш дорогих у Prozorro. Щорічно успішні постачальники таких робіт заробляють від 10 млн до 30 млрд гривень. Наприклад, лише за першу половину 2021 року було підписано угод на суму 188 млрд грн. Отож якщо ваша компанія займається будівництвом чи ремонтом, публічні закупівлі стануть для вас вигідним джерелом доходу.

в Все для дому Переглядів: 1713 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 06 грудня 2021