Facebook

Миючі пилососи: за і проти

 
У магазині техніки для швидкого прибирання вам можуть запропонувати придбати миючий пилосос. З першого погляду ідея здається чудовою - ще б пак, адже один прилад зуміє не тільки зібрати сміття, а й вимити ламінат або лінолеум. Сучасні моделі вміють також чистити м'які меблі, фільтрувати повітря в кімнаті від шкідливих домішок, збирати пролиту рідину і багато іншого. Однак є у такої техніки і мінуси, які зупиняють покупців. Про те, як працює миючий пилосос, в чому його переваги і недоліки, і кому він підійде, а для кого виявиться зайвим, поговоримо в цій статті.
 

Принцип роботи

 
Варто зазначити, що миючий пилосос оснащується двома окремими резервуарами. У перший заливається чиста вода, яка за допомогою трубки-розпилювача рівномірно розподіляється по підлогового покриття. Після цього в апараті включається режим зворотного всмоктування, і рідина разом з пилом і брудом попадає в другий резервуар. Результат - швидка вологе прибирання підлоги при мінімумі зусиль. Що стосується звичайного режиму, тут все працює так само, як і в простих пилососах: сміття втягується потоком повітря і проходить через вбудовані фільтри, потрапляючи в колбу, контейнер або мішок для пилу.
 

Плюси і мінуси

 
До переваг миючих пилососів можна віднести наступні моменти:
 
  1. Функціональність. З його допомогою можна мити не тільки підлоги, але і кахель, плитку у ванній кімнаті або на кухні. Якщо додати у воду миючий засіб і відрегулювати рівень подачі рідини, можна ефективно очистити килими або м'які меблі від бруду і плям. Миючий пилосос використовують також для збору рідини (наприклад, розлитого чаю) і навіть усунення засмічень в трубах (якщо в комплект входить потрібна насадка).
  2. Поліпшення якості повітря. Регулярне вологе прибирання допомагає боротися із зайвою сухістю, особливо в опалювальний період. Вбудовувані фільтри затримують пил, мікроби, патогенні бактерії, що особливо важливо для алергіків, астматиків, сімей з маленькими дітьми і домашніми тваринами.
  3. Зручність та економія часу. Чи не доведеться спочатку витягувати з балкона пилосос, а після - ходити по квартирі з важким відром води, щоб провести генеральне прибирання. Все можна зробити одним апаратом, причому не доведеться полоскати ганчірку і міняти воду, як при звичайному митті підлог.
 
Однак є в миючих моделях і недоліки:
 
  • Громіздкість. Миючі пилососи в середньому в півтора рази більше і важче звичайних, тому їх не дуже зручно носити по кімнатах, та й зі зберіганням в малогабаритних квартирах можуть виникнути проблеми.
  • Спірна якість прибирання. Особливо прискіпливі домогосподарки лають навіть найдорожчі моделі і наполягають на тому, що якісної може бути тільки ручне вологе прибирання. Серед частих скарг - поганий ефект на ворсистих килимах, поява розлучень, а також скупчення рідини в підлогових швах.
  • Вартість. Вона завжди вище, ніж у аналогічних моделей, розрахованих тільки на сухе прибирання, причому різниця буває суттєвою навіть при схожому наборі функцій і характеристик.
 
Миючий пилосос стане вдалим вибором для тих, хто живе в просторому будинку і ненавидить самостійно мити підлогу.
в Все для дому Переглядів: 77 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 12 квітня 2021