Facebook

Монтаж систем вентиляції та кондиціонування

 
Монтаж систем вентиляції та кондиціонування необхідний для забезпечення оптимальних значень параметрів мікроклімату в приміщенні. У закритих приміщеннях накопичується вуглекислий газ, висока концентрація газу негативно впливає на людину. З'являються ознаки втоми, неуважності, порушується здоровий сон, можливий розвиток легеневих захворювань. Вентиляція також запобігає утворенню конденсату, який призводить до появи грибка або цвілі, і очищає повітря від шкідливих речовин, пилу і мікроорганізмів.
 
 

Відмінності вентиляційних систем і систем кондиціонування в залежності від призначення приміщень

 
Вентиляційні системи для виробничих приміщень (цехи, складські приміщення, гаражі) відрізняються від житлових квартир, приватних будинків за такими характеристиками:
 
 1.     наявність технологічного обладнання;
 2.     площа приміщення;
 3.     чистота приміщення;
 4.     регламент, стандарти.
 
Створення проекту вентиляції, а також її монтаж в промислових приміщеннях - трудомістке і скрупульозне завдання. Виробнича система вентиляції виконує пріоритетну функцію 一 створення в робочому просторі клімату, оптимального для довговічної і якісної роботи технічно складного і чутливого обладнання. Наприклад, висока вологість сприяє атмосферної корозії вузлів, деталей і всього устаткування в цілому.
 
Промислові системи вентиляції розрізняються за способом руху повітря:
 
 •     система з природним спонуканням;
 •     система з штучним спонуканням (механічна вентиляція).
 
За призначенням системи вентиляції:
 
 •     витяжна;
 •     припливна;
 •     припливно-витяжна.
 
за способом організації повітрообміну:
 
 •   загально обмінна;
 •   місцева.
 
Конкретний вид вентиляційної системи вибирається виходячи з призначення приміщень і виробничих умов.
 
Для системи вентиляції і кондиціонування в житлових та побутових приміщеннях діють наступні вимоги:
 
 1.   концентрація чистого кисню від 20%, вуглекислого газу до 0,2%;
 2.   температура внутрішніх приміщень 一 від 20 градусів за Цельсієм для приміщень з постійним перебуванням людей;
 3.   мінімальні швидкості повітряного потоку;
 4.   кратність повітрообміну в неробочому режимі складає від 0,2 об'єму приміщення в годину;
 5.   вологість.
 
Присутні додаткові жорсткі вимоги, які залежать від типу вентиляційної системи в приміщенні. Детальніше ознайомитися з вимогами до побутової та промислової вентиляції можна вивчивши нормативи або звернутися в кваліфіковану компанію, яка виконає монтаж вентиляційних систем під ключ.
 

Монтаж систем вентиляції та кондиціонування: етапи і нюанси

 
Монтаж вентиляційної системи рекомендується проводити одночасно з встановленням системи кондиціонування, що забезпечить можливість нагрівання або охолодження повітря до комфортної температури.
 
Слід звернути увагу на потужність обладнання і на показник кратності повної зміни повітря в приміщенні. Передбачити установку шумоглушників для боротьби з шумом в системах вентиляції і кондиціонування.
 
Монтаж систем вентиляції здійснюють в п'ять етапів після проєктування приміщення:
 
 1. Підготовчі роботи. Установка кріплень для обладнання, складання вузлів і деталей в блоки. Пробиття отворів в перекриттях, стінах спеціальним бурильних обладнанням.
 2. Монтаж обладнання згідно з проектом і технічної документації. Спершу монтуються мережі повітропроводів, потім встановлюється повітророзподільний обладнання.
 3. Підведення електрики.
 4. Монтажно-складальні роботи. Перевіряється правильність підключення до електромережі, пожежна безпека. Проводяться технічні випробування системи вентиляції та випробування на ефективність систем. Перевіряється герметичність повітропроводів.
 5. Оформлення та надання документації. Комплект заводської документації (паспорта обладнання, протоколи випробувань, інструкції по монтажу, налагодження та експлуатації), комплект робочих креслень систем вентиляції та кондиціонування.
 
Фахівці спеціалізованої компанії мають багаторічний досвід в монтажі систем вентиляції та кондиціонування. Пропонуючи нестандартні рішення знижують кошторисну вартість обладнання. Надають детальний звіт по монтажних роботах.
в Інженерні системи Переглядів: 423 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 17 травня 2022