Facebook

Монітор для програміста: як вибрати?

Монітор

Сьогодні побутує усталена думка, що якщо ви програміст, то вам обов'язково потрібен якийсь особливий монітор для роботи. У той же час, кажуть, що звичайні, широко використовувані монітори для програміста абсолютно не підходять: сильно напружують очі і псують зір. Чи так це? Давайте разом розберемося в цьому питанні.

 

Вибираючи монітор віддавайте перевагу якості картинки і безпеки для очей. Адже перед ним ви будете проводити більшу частину свого дня.
Для початку варто відмітити, що частка правди в таких заявах про моніторах все-таки є. Чому? В першу чергу тому, що якість монітора і його експлуатаційні характеристики, в основному залежать від його цінової категорії. Адже все, напевно, вже давно помітили, що дешевизна товару сьогодні не є синонімом якості. Саме тому і щодо моніторів усталилася думка, що вони все негативно впливають на здоров'я і зір. Для більшості моделей це правда: найдешевші пристрої не мають абсолютно ніякого захисту від випромінювання, що впливає на здоров'я і зір, плюс в них відсутня будь-яка оптимізація роботи пристрою. Свою лепту вносить і те, що в таких моніторах використовуються найдешевші комплектуючі, що також не покращує їх якість. Тому, якщо ви хочете знайти хороший монітор, то зверніть увагу на пристрій як мінімум середньої цінової категорії: тут і матеріали застосовуються більш якісні, і програмна оптимізація в таких пристроях присутній. Мало того, багато якісних моніторів сьогодні використовують технологію flicker-free, яка благотворно впливає на здоров'я очей. Монітори Dell, актуальні моделі яких можна знайти тут: y.ua/monitory/dell, ніколи не були дешевими, але завжди відрізнялись своєю якістю і надійністю.

У порівнянні з іншими моделями, дана технологія має на увазі, що ліквідується такий фактор, як мерехтіння зображення. На око його не видно, але у всіх старих і багатьох нових моделях (особливо дешевих) цей фактор присутній, але ж саме він і завдає найбільшої шкоди нашому зору. Тому, якщо Ви проводите багато часу за монітором, то бажано купувати пристрої, що підтримують дану технологію.

Тепер про матрицю. Тут особливо вибирати і не потрібно: хоча сьогодні й існує безліч різних видів матриць, але якщо ви програміст, то бажано вибирати пристрій з матрицею IPS. Хоча даний тип матриці і не є новим, але його переваги для програміста очевидні. Полягають вони в тому, що в даному типі матриці відсутній такий недолік, як інверсія кольорів по краях, якщо погляд спрямований в центр монітора. Крім того, дані матриці відрізняються великим кутом огляду, і ви зможете бачити зображення на моніторі навіть при великих кутах погляду.

Отже, давайте підведемо підсумок. Якщо ви програміст, або проводите багато часу за комп'ютером, при виборі монітора керуйтеся наступними параметрами:

● вибирайте пристрій як мінімум середньої або вищої цінової категорії;

● якщо є можливість, то придбайте монітор, що підтримує технологію flicker-free;

● за типом матриці віддайте перевагу влаштуванню з матрицею IPS;

Також, останнім часом все більшої популярності набирають монітори з високою роздільною здатністю 4К (4096х2160) і їх більш поширені побратими UHD (3840х2160). У цих моніторів значно більша щільність пікселів, що робить роботу більш приємною. Тому я рекомендую віддавати перевагу саме таким моделям.
Оптимальний розмір монітора близько 24 дюймів.

Власне, це все, що слід знати при виборі монітора, причому як програмісту, так і будь-якій людині, яка приділяє багато часу роботі за комп'ютером. Вибирайте якісні комплектуючі і не женіться за дешевизною!

в Все для дому Переглядів: 1393 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 03 грудня 2022