Facebook

Мінеральне добриво аміачна селітра

Мінеральне добриво аміачна селітра використовується для всіх різновидів сільськогосподарських рослин та плодових дерев. Вона дозволяє наситити грунт вільним азотом, який так необхідний рослинам для нормального росту, цвітіння і дозрівання.

Селітра дуже чутлива до впливу вологи, тому для її зберігання необхідно створювати особливі умови. В іншому випадку вона просто зіпсується і стане непридатною для внесення в грунт. Щоб уберегти добриво від передчасного розчинення в мішки із селітрою додають спеціальні вологопоглинаючі речовини.

 
Добриво аміачна селітра
 
Вони вбирають в себе рідину, дозволяючи удобрению зберігати свої властивості. При цьому використовувані елементи жодним чином не впливають на грунт або на урожай. Вони абсолютно нешкідливі для людини і природи і грають лише роль своєрідної всмоктуючою губки.

Після виконання своєї функції вони потрапляють у грунт разом із селітрою, де з часом інтегруються до складу землі. Тому для захисту від вологи використовуються тільки природні сполуки, найчастіше перемелений вапняк. Добриво аміачна селитра є надзвичайно вогненебезпечним речовиною, тому його необхідно рясно заливати водою відразу після внесення.

Забороняється просто розкидати його по полю і залишати в сухому вигляді. Також не можна змішувати селітру з органічними матеріалами, так як це може призвести до самозаймання. Велика кількість води потрібно, щоб речовина розчинилося, і утворилися нові сполуки, які не створюватимуть пожежну загрозу. У закритих приміщеннях загоряння селітри несе ще й небезпека вибуху.
 
Зберігання добрива
 
Зберігання аміачної селітри дуже важливий і відповідальний питання. Забороняється складувати добриво під відкритим небом і в приміщеннях, які не забезпечені відповідними умовами. У першу чергу склад повинен мати аварійну систему пожежогасіння, що знаходиться в справному стані. Якщо в ході перевірки буде виявлено, що ця умова не дотримується, фермер отримає серйозний грошовий штраф.
 
Зберігання аміачної селітри

Також потрібно стежити за цілісністю тари, в якій міститься речовина. При її порушенні необхідно оперативно вжити заходів щодо перефасовку добрива в цілі мішки. На складі повинна підтримуватися оптимальна температура і відповідний рівень вологості. Це важливо як з економічної точки зору, так і за правилами техніки безпеки. Забезпечення всіх умов повністю лягає на завідуючого складом, а при його відсутності - на самого фермера.
 
Особливості застосування
 
Застосовується добриво аміачна селітра, як при підготовці землі до висаджування рослин, так і протягом усього вегетаційного періоду. Необхідна для внесення кількість залежить від типу грунту і її хімічного складу. Занадто велика доза може привести до появи так званої кислої грунту, яка не сприяє отриманню хорошого врожаю. Так що потрібно знати міру.

Найбільш ефективним буде внесення селітри безпосередньо під корінь рослини або в лунку перед посадкою. Тоді азот почне практично миттєво засвоюватися, а відсоток його вимивання з грунту буде дуже невеликий. Вносять азотне добриво і по весні, під час оранки поля. У цьому випадку його просто рівномірно розкидають по всій площі, після чого зрошують великою кількістю води.
 
Аміачна селітра добре взаємодіє з фосфорними і калійними добривами. А ось органічні речовини разом з нею краще не застосовувати. Азот позитивно впливає на смакові якості і баланс мікроелементів в соковитих овочах, фруктах, коренеплодах, зернових культурах. А ось використання аміачного добрива під огірки, кабачки, патисони та гарбуз небажано, оскільки воно сприяє нагромадженню нітратів, які шкідливі для людини.
 
Восени селітру застосовують тільки для підгодівлі дерев і чагарників, щоб вони легше перенесли зимові морози і не відчували дефіциту хімічних елементів перед черговим врожайним сезоном.
 
Виробництво селітри
 
Виробництво аміачної селітри розвинуте в усіх країнах, що займаються аграрною промисловістю. Технологічний процес передбачає реакцію нейтралізації азотної кислоти за допомогою газоподібного аміаку. У результаті взаємодії виходить розчин нітрату амонію, з якого шляхом випарювання видаляють зайву рідину. Потім отримане речовина гранулюють, сушать у спеціальних печах, охолоджують і додають спеціальні елементи, що запобігають злежуванню і видаляють зайву вологу.
 
Мішки з аміачною селітрою

Готове добриво розфасовують по мішках і відправляють на склад готової продукції. На сучасних заводах дуже добре налагоджений контроль якості, який проводиться ще на етапі виробництва. Це дозволяє отримувати добрива з відмінними технічними характеристиками при мінімальних витратах сил. Уся сировина також проходить дослідження перед початком технологічного процесу.

Виробництво є безвідходним, а виділяється під час реакції теплота йде на прогрів сушильних камер, так що всі наявні ресурси використовуються максимально раціонально. Також всі обладнання оснащене датчиками контролю безпеки, щоб при виникненні позаштатної ситуації швидко зреагувати і не допустити техногенної катастрофи або витоку. Повністю автоматизована і незалежна система безпеки забезпечує надійний захист персоналу від усіляких неприємностей.

в Сад і дача Переглядів: 3797 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 11 серпня 2022