Facebook

Енергозберігаючий будинок

Зростання вартості енергоносіїв змушує братися за будівництво будинків, які заощаджують енергію. Виділяють три типи будинків, що дозволяють економити енергію. Це енергозберігаючі будинки, з малими витратами енергії і пасивні.

Чим вони відрізняються? Кожен з них має різні енергетичні параметри, які свідчать про річну потребу в енергії. Вимоги для енергозберігаючого будинку витрати становлять 70 кВт на годину, Будівлі зі зниженим енергоспоживанням - 45 кВт на годину. А в пасивному будинку витрати енергії не повинні перевищувати 15 кВт на годину.

Для того, щоб називати свій будинок енергоефективним, інвесторам в стандартну будівлю потрібно буде внести кілька змін. Наприклад, змонтувати товстіший шар теплоізоляції, на даху 30 см, а на зовнішніх стінах 15 см, а також застосувати відповідну систему опалення та вентиляції, наприклад, конденсаційна піч, поєднана з колектором сонячної системи, встановити вентиляцію з рекуперацією. Крім того, в енергоефективні будинку, в якості додаткового джерела тепла може служити традиційний камін.

На сайті e-dim.com.ua ось сторінка можна знайти будівельно-ремонтну компанію, спеціалісти якої зроблять ваш будинок енергозберігаючим та екологічним.

На що звертати увагу, щоб проект будинку відповідав вимогам енергоефективності?

Згідно європейського стандарту будівля є енергозберігаючим, коли попит на енергію в рік 70 кВт на годину. Про ефективність, варто подумати вже на етапі перегляду проекту, адже він матиме неабиякий вплив на дотримання цих вимог. На ефективність впливають як технологічні аспекти, такі як - типи стін і будматеріали, з яких вони були розроблені, зовнішні перегородки, тип вентиляційної системи і опалення, а також, наприклад, конструкція будівлі. Проста конструкція обмежує формування мостів холоду, тобто місць, за допомогою яких відбувається втрата енергії.

Проект енергозберігаючого будинку повинен характеризуватися мінімальним числом і протяжністю теплових мостів, для цього встановлюють відповідну ізоляцію в місцях, найбільш схильних до проникненню холоду, наприклад, вікна та балкони. Важливим фактором також є застосування стінових матеріалів з високою теплоізоляцією. Теплопередача U для зовнішніх стін в енергоефективні будівлі повинна бути мінімальною. Вже в проекті будинку, варто враховувати також системні рішення. Краща ізоляція будівлі досягається, коли застосовується єдина система.

Значення має також оптимальне використання природної сонячної енергії з урахуванням сторін світу при розташуванні будівлі. Орієнтація будинку повинна використовувати існуючий рельєф місцевості, щоб захистити будівлю від вітру.

Проект енергозберігаючих будівель повинен враховувати максимальне споживання енергії при обмеженні втрат тепла. Витрати на експлуатацію будинку, побудованого відповідно до принципів енергоефективності, можуть бути навіть в два рази нижче, ніж для будинку, зведеного за традиційним проектом. З огляду на зростаючі ціни на енергію, і все більш складні стандарти теплоізоляції, інвестиції в енергоефективність можуть виявитися вигідними через фінансовий аспект і комфорту.

в Все для дому Переглядів: 2222 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 20 червня 2019