Facebook

Декінг з ДПК. Критерії вибору

Декінг з ДПК

Продукція з ДПК - деревно-полімерного композиту представлена ​​сьогодні на ринку настільки широким асортиментом, що ставить перед покупцями серйозну проблему вибору. Які ж показники технічних властивостей виробів з ДПК визначають найбільшою мірою їх споживчі якості?

Вироби з ДПК з'явилися зовсім недавно - на початку 1990 років, і, завдяки своїм високим характеристикам міцності, атмосферостійким і декоративним властивостям, за кілька років стали найпопулярнішим будівельним матеріалом, застосовуваним для влаштування підлогових покриттів на відкритих майданчиках. Терасна дошка і садовий паркет або, як їх ще називають, декінг, сьогодні виготовляються в основному з ДПК, званим рідким деревом - суміші деревної муки, термопластичного полімеру (полівінілхлориду, полістиролу, поліетилену або поліпропілену) і різних добавок, що модифікують, що поліпшують технологічні та експлуатаційні властивості композиції. Террасная доска ДПК може бути придбана в "Каскаді".

Вибір декинга з ДПК слід здійснювати за такими критеріями:

 

1. Вибір декінгу з ДПК за несучою здатністю

Несучу здатність терасної дошки характеризує максимальний крок опорних лаг (балок на які вона укладається), при якому дошка зберігає міцність і мінімально допустимі прогини. За цим критерієм можна виділити два типи декинга: несучий, що встановлюється по лагам і не несучих - укладається всій свій поверхнею на підготовлену жорстку площину. Тип декинга за несучою здатністю легко визначити за формою його перетину:

суцільний масив (без ребер) - має несучі властивості близькі до дерев'яної статевої дошці. Крок опорних лаг для декинга із суцільним перерізом вибирається залежно від його товщини. Декінг із суцільним перерізом з невеликими товщиною (~ 20 мм) рекомендується використовувати тільки як несучих матеріал;
з внутрішніми ребрами (закритими ребрами), закритими двома плоскими поверхнями (полицями). Це несе декінг, крок лаг для якого регламентується технічним паспортом виробу.
з відкритими ребрами (ребристий) з одного лицьовою площиною. Цей вид декинга може бути не несуть (укладається на міцне плоска підстава), якщо його ребра тонкі і несучим, якщо має широкі ребра.

2. Вибір декінгу з ДПК за складій композитній суміші

Основним критерієм складу суміші ДПК, багато в чому визначає його якість, є співвідношення вмісту деревної муки і термопластичного полімеру:

при співвідношенні, коли деревної муки більше, ніж полімеру, зазвичай це 70/30, ДПК успадковує всі основні недоліки деревини: він сильно вбирає вологу, набухає і стає менш вологостійким, що зменшує його довговічність на відкритому повітрі до 5 - 7 років. Також, низький вміст полімеру робить ДПК більш крихким. Співвідношення 70/30 застосовується виключно для здешевлення ДПК;
при співвідношенні, коли полімеру більше, ніж деревної муки (40/60) декінг починає бути схожим на просту пластикову дошку, втрачаючи вигляд натурального дерева і набуваючи недоліки пластика, зокрема, слизьку поверхню;
при рівному співвідношенні деревної муки і полімеру (50/50) відсутні недоліки, властиві іншим співвідношенням - такий декінг є найкращим за критерієм складу композитної суміші.


3. Вибір декінгу з ДПК за типом стику (формі поздовжніх крайок у дощок)

Терасні дошки виготовляються, в основному, в одному з двох варіантів поздовжніх крайок у дошки, які формують в результаті шовний або безшовний вид настилу:

шовний настил - коли дошки декинга укладаються з зазором 5-10 мм. При шовному варіанті забезпечується зручність і швидкість монтажу дощок, а також, швидке і повне видалення води з настилу. Але в шовному варіанті є і недоліки: зверху в щілинах може застрявати сміття і каблуки модниць, а знизу - проростати бур'ян;
безшовний настил - коли дошки декинга монтуються шип-в-паз (за принципом статевої дошки) з температурним зазором не більше 2-3 мм. Безшовний настил виглядає, як цілісна згуртована поверхню і має високу міцність і жорсткість. Для забезпечення водостоку з безшовного настилу слід укладати його з невеликим ухилом в 2-3 градуси.

4. Вибір декінгу з ДПК за ступенем обробки і формі лицьовій поверхні
За формою поверхню дошки декинга бувають рифленими і гладкими.

в Будівельні матеріали Переглядів: 2842 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 28 листопада 2022