Facebook

Чим лак відрізняється від морилки?

 
Збираючись обробляти дерев'яну поверхню, багато користувачів не можуть визначитися з типом захисного покриття. Для обробки деревини можна використовувати як лак, так і морилку. Однак слід розуміти, що між цими речовинами є кілька відмінностей. Пропонуємо розібратися, коли краще використовувати морилку, а коли лак для обробки дерева.
 

Властивості морилки

 
Спочатку речовина під назвою морилка була придумана для обробки деревини під колір мореного дерева. Природне моріння - це тривалий процес, який може зайняти за часом кілька століть. Потрапляючи в русло річки, дерево піддається хімічним процесам, які роблять поверхню деревини міцною. Однак в сучасних умовах простіше імітувати колір, ніж купувати дорогий матеріал. До речі, якщо вас цікавить лак, морилка, олифа, то рекомендуємо перейти за даним посиланням вже зараз.
 
Морилка дозволяє надати деревині темний відтінок, що зовні нагадує морений дуб. Сучасні склади дозволяють імітувати будь-які породи дерева. Морилка проводиться на водній, спиртовій основі, маслах, а також акрилових смолах і нітроцелюлозі.
 
Водні морилки відрізняються тим, що не виділяють токсичних випарів, а також легко змиваються звичайною водою. Однак така оброблена поверхня вимагає особливого захисту від підвищеної вологості. Морилки на основі спирту добре вбираються в поверхню, але також не захищають деревину від води і підвищеної вологості. Найкраще для захисту дерева підходять склади на основі олії і воску. Обробляючи дерево восковою морилкою, слід пам'ятати, що такий склад не дозволяє дереву «дихати».
 

Властивості лаку

 
Лаки надають поверхні дерева глянцевого відтінку, кольору, а також хорошого захисту від вологи. Лаки виробляють на основі спирту, спеціальних масел, епоксидних смол, акрилу і поліуретану. Склад лаку дозволяє створювати на поверхні щільну захисну плівку.
 
Спиртові лаки вважаються самими простими, їх використовують для внутрішніх приміщень. Лаки на основі масел можуть містити смоли, які відмінно просочують дерев'яні поверхні і забезпечують захист від вологи. Акрилові лаки відмінно захищають від вологи, але добре пропускають пари. Як правило, їх використовують для обробки внутрішніх стін приміщень, де немає сильних температурних перепадів.
 
Найміцнішими вважають лаки на основі акрилу і поліуретану. Оброблена поверхня добре стримує вологу, механічні удари і процеси гниття.
 

Використання лаку і морилки

 
Морилку краще використовувати для зміни колірного відтінку дерев'яної поверхні, а також для ослаблення структури. Для виділення малюнка, потрібно використовувати рустикальні морилки. Вони дозволяють виділити окремі волокна і сучки. Також морилка підійде для старіння дерев'яних поверхонь. Зробити поверхню менш помітною допоможуть спеціальні відбілюючі склади.
 
Лак використовується у випадках, коли потрібно створити максимальний захист від вологи і механічного впливу. Прозорий лак краще використовувати для збереження природної структури і малюнка дерева.
 
Крім того, лак можна використовувати для зміни кольору дерева. Для таких цілей краще застосовувати кольорові лаки. Також можна використовувати лак і морилку спільно для зміни кольору і додання оптимального захисту від вологи. Дерево обробляють морилкою, а потім покривають безбарвним лаком.
в Будівельні матеріали Переглядів: 222 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 17 травня 2022