Facebook

Чи можна зарядити ноутбук через USB

Зарядка ноутбука через ЮСБ

Кілька років тому на це питання можна було відповісти однозначно. Така можливість не передбачена специфікаціями протоколу. У 2015 році ситуація змінилася.

Перший ноутбук здатний заряджатися через порт USB випустила Apple. Macbook з екраном в 12 дюймів мав тільки один універсальний порт призначений для підключення периферійних пристроїв і підзарядки. Реалізувати таку можливість дозволив новий стандарт USB type C. Після першої хвилі критики інші виробники електроніки оцінили універсальність рішення і випустили моделі з аналогічними характеристиками. До речі, в магазині "Техно їжак" можна придбати б/в MacBook 12": https://tehnoezh.ua/macbook-b-u/

Чи можна зарядити ноутбук через USB порт
Спочатку стандарт USB розроблявся з метою спрощення підключення зовнішніх пристроїв. Питання про подачу через нього харчування стояв далеко не на першому місці. Початкові специфікації передбачали пропуск струму силою 0,15 А і потужність 0,75 Вт при номінальній напрузі 5 В. Цього вистачало щоб забезпечити роботу мишки або клавіатури, але не більше.

Специфікаціями другого покоління сила передається струму збільшувалася до 0,5 А. Цього вже вистачало для харчування зовнішніх жорстких дисків. USB 3.0 передбачав стандартну силу струму 0,9 А з можливістю посилення до 1,5 А. Саме такої сили струму вистачає для зарядки мобільного телефону.

Таким чином, до введення стандарту USB-C, мова йшла не про подачу харчування на комп'ютер, а про можливість живити зовнішні пристрої. Іншими словами, через звичайний порт зарядити ноутбук можна.

Які ноутбуки можна заряджати через USB
Виходячи з викладеного вище стає зрозуміло, що зарядити ноутбук за допомогою USB можна тільки якщо він обладнаний роз'ємом Type C. Однак і тут не все так просто. Основне завдання інтерфейсу USB і раніше полягає в забезпеченні підключення периферії і високій швидкості передачі даних. Можливість подачі харчування регулюється окремою специфікацією Power Delivery. Це один з протоколів альтернативних можливостей, закладених в роз'єм Type C.

Для забезпечення сумісності новий стандарт підтримує п'ять різних енергетичних профілів. При підключенні будь-якого зовнішнього пристрою за умовчанням використовується мінімальний, з силою струму до 2 А і номінальним напругою 5В. Обмінявшись даними передбаченими специфікаціями Power Delivery джерело і одержувач дізнаються підтримується більш висока напруга. При позитивній відповіді профіль змінюється на максимально можливий для підключеного пристрою.

Як визначити призначення порту USB type C

Найпростіший спосіб правильно визначити призначення портів - вивчити документацію ноутбука. Будь-який виробник завжди приводить їх перелік і функціонал. Зовнішня маркування затверджена міжнародним консорціумом USB-IF, але не завжди наноситься правильно або в повному обсязі.

При наявності декількох портів Type C, призначений для зарядки повинен мати стандартний логотип в темній прямокутній рамці. Ліва сторона рамки опукла, а права - увігнута.

З правого боку додатково наноситься прямокутник без однієї довгої риси, зверненої назовні від логотипу. Специфікацією передбачено, що для USB 3.1 Gen 2, додатково наносяться літерні і цифрові позначення Super Speed ​​Plus (SS і 10).

Для простоти виробники іноді наносять поруч із зарядним портом стилізоване зображення електричної вилки або батареї. Деякі моделі оснащуються світловим індикатором підключення харчування, по ньому також можна визначити основне призначення роз'єму.

Наслідки при підключенні зарядки через звичайний USB
Згубних наслідків така помилка не викличе якщо використовувався «рідний» блок живлення і сертифікований кабелю, що поставлявся в комплекті з ноутбуком. Чи спрацює захист, передбачена протоколом Power Delivery і порт USB-C відмовиться приймати не призначене для нього зовнішні харчування.

Зовсім інші наслідки можна очікувати при використанні дешевих продуктів з Піднебесної. На чому зекономлять китайські товариші невідомо. Якщо це виявиться захист, то в кращому випадку ви випалить роз'єм, а в гіршому повністю спалите материнську плату.

в Все для дому Переглядів: 3414 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 28 листопада 2022