Facebook

Чому жовтіє рулонний газон?

Для початку потрібно з'ясувати причини пожовтіння рулонного газону. Пожовтіння є лише симптомом, сигналом до того, що щось ви робите не так. Причини зниження якості газону можуть бути різними.

Одна з них - неправильна укладання газону. Тут дуже важливо скрупульозне виконання технології закладки, інакше буде потрібно не тільки підсівши газону, але і його заміна. Справа в тому, що, на початку зростає рулонний газон практично в ідеальних умовах, а нове місце може різко відрізнятися умовами.

Якщо ви поклали рулонний газон, враховуючи всі рекомендації, а на ньому плями бурого кольору, трава в'яне і жовтіє, то спробуємо проаналізувати таку причину - стан грунту під газоном. В ідеальному варіанті грунт повинен бути не сухим, а й неперезволожених. Помічником у такій ситуації стане спеціальний аератор. Якщо це не призводить до потрібного результату, вимоклі ділянки вирізають, виправляють дренаж і роблять підсівши газону. Якщо ж грунт, навпаки, сухий, його необхідно полити крапельним способом, без сильного натиску.

До речі, придбати рулонний газон ви можете например тут за вигідними цінами.

Ще одна часто допускається при догляді за газоном помилка і вона ж причина пожовтіння трави - неправильний полив. Насамперед для усунення цих причин необхідно скоротити або повністю припинити полив, так як проблема тут може бути зовсім не в нестачі вологи. Полив здійснювати бажано два рази в день - рано вранці або ввечері. Грунт необхідно просочувати на глибині 10-20 см. Розподіляти воду треба рівномірно, щоб не допустити утворення калюж.

Якщо проявився ранньою весною після сходу снігу, газон непривабливого жовтого кольору, це означає неправильний і недостатній догляд в зимовий час. Причиною може бути твердий сніговий покрив, під яким до трави не було доступу повітря і піддавалася гниттю. Важливо стежити, щоб максимальний рівень снігу на газоні був 25 см. І розподілявся рівномірно без утворення заметів. Щоб сніг не залежувався, необхідно регулярно робити проколи насту.

Якщо газон після зимової сплячки втратив колір, значить йому не вистачає правильного харчування. Саме надлишок або дефіцит мінеральних добрив може бути причиною пожовтіння рулонного газону. Підгодовувати траву вітамінами рекомендується 2-3 рази на рік (в кінці весни, влітку і на початку осені). Краще використовувати готове збалансоване добриво, яке складається порівну з азоту, фосфору і калію. Для прискорення зростання і додання яскравості траві служить азот, фосфор зміцнить кореневу систему в осінній період, а калій робить більш стійким. «Годувати» траву необхідно перед дощем, при цьому земля повинна бути сухою, щоб добрива максимально вбралися.

Часто наявність на газоні жовтих плям обумовлено попаданням на нього екскрементів вихованців, що і випалює газон. Плями виділень тварин необхідно змити водою і обгородити так, щоб туди не було доступу ваших улюбленців.

Ще однією розповсюдженою причиною жовтого газону може бути - невірна стрижка. Довжина трави повинна бути не надто короткою (не нижче 6 см). Стрижку потрібно проводити регулярно, тільки гострим лезом і з правильним напрямком. Якщо ви стригли до цього газон з півночі на південь, то тепер слід це зробити зі сходу на захід. У посушливу погоду рекомендується дати газону вирости до 10см.

Коли всі перераховані правила і рекомендації строго і чітко дотримуються, то вам вдасться впоратися з такою напастю, як жовтий газон. Докладаючи певних зусиль, ви повернете своєму газону соковиті яскраві фарби і, як раніше, будете милуватися вашим трав'яним килимом.

в Сад і дача Переглядів: 3548 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 09 липня 2020