Facebook

Будівництво басейну своїми руками


Якщо у вас є приватний будинок або ви плануєте обзавестися їм у майбутньому, можна подумати і про будівництво плавального басейну. Власний водний резервуар це здоров'я, краса, свіжість в спекотний літній день і краща розвага для дорослих і дітей. Щоденне купання усуває зайву вагу, підтримує в тонусі м'язи, сприятливо впливає на серце, нервову систему і замінить будь-який тренажер або відвідування спортзалу.

На щастя, сьогодні побудувати басейн можна за досить невелику суму. При грамотному підході навіть володіючи обмеженими матеріальними засобами, є всі шанси отримати гарний водойму, оснащену атракціонами, очищенням, освітленням і підігрівом та іншим обладнанням для басейну. Як це зробити ми проконсультувалися у одного з лідерів ринку даної галузі компанії Riomar.


Підготовка чаші і підбір обладнання


Згідно з рекомендацією професіоналів, спочатку потрібно скласти проект чаші басейну і зробити креслення конструкції. Визначаємося з формою, розміром і місцем розташування. Перед установкою каркаса обов'язково проводиться вивчення місцевості, рельєфу і грунту. Бувають випадки, коли на обраній ділянці установка об'єкта, який буде важити десятки тонн, просто неможлива. Якщо ж умови дозволяють роєм яму, встановлюємо палі, каркас, опалубку і заливаємо бетон. При цьому в самій чаші передбачаються отвори для закладних елементів, про які ми поговоримо нижче.
Поки бетон застигає, не втрачаючи часу, підводимо комунікації, труби і паралельно визначаємося з типом облицювальних матеріалів і обладнанням. Для оздоблення найчастіше застосовуються плівка, мозаїка і плитка. Устаткування, яке обов'язково знадобиться, включає в себе фільтр, насос, і заставні: скіммер, донний злив, форсунки. У випадку з переливним басейном, де рівень води знаходиться врівень з бортом чаші, скиммера не потрібні, так як забір води на фільтрацію в них відбувається через переливної ємність.
В якості додаткового оснащення можна встановити підігрів, прожектора, системи очищення без хлору і різні атракціони: водоспади, протитечія, донний гейзер. Детальну інформацію про всі види обладнання, їх поборами і розрахунку ви можете знайти на сайті riomar.com.ua.


Встановлення обладнання


Термін готовності чаші залежить від пори року, погодних умов і температури зовнішнього середовища. Якщо ви не хочете возитися з бетоном, можна купити вже готову конструкцію зі скловолокна. Вона менш надійна і поставляється вже готової форми і розмірів. Для її установки досить просто викопати яму, щільно поставити і зміцнити з боків. В цьому випадку не потрібно робити облицювання, тому що поверхня вже оброблена.
У будь-якому випадку, коли чаша готова і встановлена, починаємо монтаж обладнання. Всі елементи розміщуються в спеціальному технічному приямку. Це може бути будь-яке приміщення з низьким рівнем вологи, захищене від сонячного світла, зовнішнього середовища і з можливістю легкого безперешкодного доступу в будь-який час. Від приямка до басейну виводяться лише труби і при необхідності електрика.

Запуск і тестування


Коли будівництво басейну завершено, перевіряємо його працездатність. Проводяться випробування чаші, водопровідної системи та проводиться запуск, що б зрозуміти, як система працює в цілому. Набираємо воду, додаємо хімію і запускаємо фільтрацію.
Як бачимо процес побудови басейну, процес досить складний і вимагає комплексного підходу. Тут потрібні знання з гідравліки, електроніці та проектуванні. Проте, все це можна зробити. Якщо ж ви не хочете ризикувати, і не впевнені в своїх силах в просторах інтернету легко знайти безліч компаній, які швидко і за вигідною ціною реалізують всі ваші бажання.

в Все для дому Переглядів: 437 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 21 жовтня 2018