Facebook

З чого роблять димоходи

Димар - мало не найважливіша частина конструкції будь-якої опалювальної печі. Неправильно спроектований димохід може викликати задимлення в приміщенні, зворотну тягу і навіть пожежа.

Ще нашим далеким предкам довелося перейматися питанням, як виводити назовні відходи від продуктів згоряння палива, тобто, просто кажучи, дим. Тому основні принципи правильних димоходів розроблені давно. Сьогоднішній день привносить тільки досконаліші матеріали для виготовлення, а як створити правильну природну тягу, знали ще в стародавній Русі.

На жаль, в сучасній Україні досить легковажно ставляться до проектування опалення приміщень, особливо при дачному, котеджному самолад. За статистикою ми на одному з перших місць в світі за кількістю пожеж. Причина багатьох загорянь - неправильно побудований димохід для печі, недотримання правил безпеки, невірний розрахунок розмірів, халатне ставлення до технічного обслуговування.

Друзі сайту: компанія Ognerus проектує та виробляє димоходи відмінної якості та за низькими цінами.

Огляд матеріалів для виготовлення

Колись в давнину дим виходив просто в стельове отвір, потім, коли приміщення стали більше і складніше по архітектурі, знадобилися проводять труби - прабатьки нинішніх димоходів. З тих пір кращим матеріалом для побудови димоходів довгий час вважався цегла. В наші дні його поступово витісняють більш надійні, екологічні і легкі в догляді матеріали.

Металеві пічні труби краще цегельних з багатьох причин. Вони менше важать, а значить, не вимагають зміцнення фундаменту, легко монтуються з будь-якими моделями печей. Комин можна без проблем вбудувати в уже побудовану стіну, навіть якщо в даному приміщенні самого початку не було заплановано пічне опалення. Сама форма труби перешкоджає завихрення потоку газів, а гладкі стінки не збирають на себе сажу. Словом, це сучасне, довговічне і практичне рішення.

Набирають популярність димоходи зі скла. Вони хороші тим, що не іржавіють, що не вбирають вологу, мають низьку теплову інертність. Але поки їх виготовлення занадто складне і дороге.

З чого точно не варто будувати димоходи - це асбоцемент. Зважаючи на ціну, асбоцементові труби повсюдно використовуються в нас для виведення диму. Але це економія собі на шкоду - матеріал канцерогенний і до того ж пожежонебезпечний.

Отже, в даний час самим вигідним і надійним варіантом димаря є металева труба, яка прийшла на зміну цеглині. При виборі пічної труби варто замислюватися перш за все не про ціну, а про пожежну безпеку.

в Все для дому Переглядів: 2490 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 15 серпня 2020