Facebook

Як здійснюється приватизація землі?

Законодавством передбачено, що приватизація не поширюється на ділянки, які входять до складу наступних земель: землі, які зарезервовані для державних або муніципальних потреб; землі транспорту, які призначаються для забезпечення діяльності в портах, аеропортах і необхідні для їх розвитку; землі загального користування (вулиці, сади, парки і т.д.); землі, які заражені небезпечними речовинами або піддавалися зараженню; землі, які віднесені до лісового або водного фонду.

Після отримання відповідного свідоцтва заявник направляється в земельний комітет і пише відповідну заяву. Воно розглядається, і протягом 7 днів з заявником підписується договір передачі земельної ділянки (у разі якщо ділянка передається безоплатно) або договір купівлі-продажу земельної ділянки (у разі якщо ділянка передається за плату). Крім цього, за рахунок власника земельної ділянки проводиться межування і визначення меж земельної ділянки.

Якщо власником ділянки надані всі документи в земельний комітет, а той, у свою чергу, не укладає з ним договір купівлі-продажу земельної ділянки, то власник має право подати до арбітражного суду заяву про визнання незаконними дій органу влади. Якщо суд задовольнить позовні вимоги, то в своєму рішенні він повинен буде вказати термін, протягом якого земельний комітет готує проект відповідного договору і направляє його заявнику.

Приватизація земельної ділянки та оформлення її у власність: в чому відмінності?

На практиці досить часто поняття «приватизація» і «оформлення у власність земельної ділянки» приводяться до спільного знаменника. Але це неправильно, так як це дві абсолютно різні процедури.

Приватизация земли передбачає порядок передачі (в більшості випадків безкоштовний) землі з державної власності в приватну. Оформлення землі у власність може бути здійснено як у формі приватизації, так і в формі договору купівлі / продажу.

Таким чином, оформлення землі у власність - більш широке поняття і включає до свого складу приватизацію. Наприклад, якщо у вас є свідоцтво про право власності на землю, яка була визначена в 1992-1996 роках, то заново оформляти право власності вже не потрібно, можна лише отримати свідоцтво в Реєстраційній палаті.

У приватизації головне не запізнитися з термінами. Якщо ваш договір оренди закінчився, то поки є можливість безкоштовно «забрати» ділянку у власність, цим варто скористатися, щоб згодом не виникло проблем. Крім того, з земельною ділянкою у власності ви зможете зробити все, що захочете! Також важливим є визначення меж земельної ділянки. Пов'язано це з тим, що за старими документами площа може бути одна; а після здійснення межування землі цілком може виявитися, що 2-3 сотки у вас «зайві».

в Все для дому Переглядів: 869 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 25 червня 2018