Facebook

Як вибрати покрівельні матеріали: види і особливості

 
 
Вибір покрівельного матеріалу - один з головних етапів проєктування будинку: від надійності даху багато в чому залежать експлуатаційні властивості будівлі в цілому. Щоб покрівля довго служила без протікання і захищала будинок від шкідливих атмосферних впливів, потрібно не тільки правильно вибрати матеріал, але і дотримуватися технології його монтажу.
 
 
Найбільш поширені види покрівельних покриттів - профнастил, металочерепиця та гнучка (м'яка, бітумна) черепиця. Своєю популярністю вони не в останню чергу зобов'язані простоті укладання: зробити покрівлю своїми руками з цих матеріалів, при наявності необхідних інструментів, зможе навіть непрофесіонал. Однак для того, щоб дах вийшла по-справжньому довговічною, її монтаж краще все-таки довірити фахівцям, які вміють працювати з різними покрівельними покриттями та знають особливості кожного з них. Наприклад, різноманітні варіанти покрівлі - як елітні (фальцеву, сланцеву, з натуральної черепиці), так і доступні за ціною (з уже згадуваних м'якою і металевої черепиці, а також профнастилу). До речі, якщо вас цікавлять стройматериалы Киев, то радимо перейти за даним посиланням вже зараз.
 
Що стосується матеріалів середнього цінового сегмента (бітумної черепиці, металочерепиці, профнастилу), їх монтаж має свої тонкощі (наприклад, металочерепицю і профнастил можна різати «болгаркою» і потрібно кріпити тільки спеціальними саморізами з гумовою прокладкою). 
 
Один з видів покрівлі також є фальцева (з міді, сталі, алюмінію): тонкі листи металу з'єднуються між собою стоячим фальцевим швом, після чого покриття стає повністю герметичним, а термін його служби визначається зносостійкість металу. Мідна покрівля не дарма вважається практично «вічною»: після початкового окислення (появи патини) мідь вже не вступає в реакцію з навколишнім середовищем, і зберігає свій вигляд і властивості на десятки і навіть сотні років. Не менш придатним матеріалом для покрівлі є алюміній: цей метал практично не схильний до корозії, а полімерне покриття (з поліуретану, поліестеру, PVDF) ще більше збільшує термін його експлуатації та надає йому додаткові декоративні якості. Фальцева покрівля з оцинкованої сталі по довговічності поступається мідної, проте також прослужить не менше двадцяти років.
 
Серед елітних покрівельних покриттів особливе місце займає сланцева черепиця. Цей матеріал, що являє собою тонкі пластини натурального каменю (сланцю), досить складний в роботі, тому монтажем сланцевої покрівлі повинні займатися тільки спеціалізовані будівельні організації. Укладання натуральної керамічної черепиці також вимагає навичок і досвіду; сланцева і керамічна черепиця - покрівельні покриття преміумклас, які відмінно підходять для заміських особняків в класичному стилі.
 
 
в Будівельні матеріали Переглядів: 187 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 19 жовтня 2021