Facebook

Виробництво листової сталі

Металургійний комплекс входить в число основних складових народного господарства України. На частку підприємств галузі припадає понад 10% від загального обсягу податкових надходжень до державного бюджету, понад 6% трудового промислово-виробничого потенціалу країни зайнято на підприємствах металургії.

 

Так як більшість комбінатів - великі містоутворюючі підприємства, то саме вони формують дохідну частину місцевих бюджетів і відповідають за розвиток соціальної інфраструктури. Металопрокат забезпечує потребу в конструкційних матеріалах таких сфер, як машинобудування, сільське господарство, оборонна промисловість, транспорт і зв'язок, а також паливно-енергетичний комплекс.

Проблеми вітчизняного прокатного виробництва

Ефективність виробництва металопродукції істотно знижується за рахунок ряду невирішених проблем. Зокрема, листова сталь і інші види прокату відрізняються високою собівартістю. Це пов'язано, в першу чергу, з великою ресурсоємкістю застосовуваних технологій.

Причиною цього є використання застарілого обладнання, яке не дає можливості реалізовувати на практиці інновації та сучасні технологічні процеси. Це тягне за собою не тільки високі витрати виробництва, а й низьку конкурентоспроможність. Лист сталевий, виготовлений відповідно до ГОСТ, на міжнародному ринку поступається продукції країн з розвиненою металургійною галуззю, зокрема Індії і КНР.

У списку інших проблем вітчизняної металургії - недостатня привабливість підприємств для іноземних інвесторів, а також негативні кон'юнктурні тенденції на зарубіжних ринках чорного і кольорового прокату.

Лібералізація зовнішньоторговельної діяльності сприяла експортній орієнтації підприємств металургійної промисловості, проте в останні роки спостерігається тенденція зниження в частці українського експорту продукції з високою доданою вартістю. Лист холоднокатаный сталевий (в т.ч. з покриттям, електротехнічний і деякі різновиди сортового прокату) сьогодні поставляється переважно на вітчизняний ринок, де цінова ситуація залишається досить стабільною.

Методи підвищення конкурентоспроможності листового прокату

Підвищення рівня конкурентоспроможності можливо за рахунок наступних змін на підприємствах:

  • Зниження витрат виробництва за допомогою впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій, заміна застарілого обладнання на нове, що відповідає світовим стандартам. Перспективним напрямком в даній сфері є поєднання агрегатів деформації з безперервним литтям стали. Сталеві листи можуть мати набагато меншу виробничу собівартість і більш високу якість за рахунок об'єднання прокатних станів з МНЛЗ в єдиний комплекс і скорочення витрат на переділ сталь-прокат.
  • Впровадження безперервного розливання заготовок, за формою і розмірами близьких до готового прокату, що дасть можливість підвищити продуктивність обладнання і знизити ресурсомісткість виробництва.

Орієнтація на міжнародні ринки і поставки якісного прокату. Лист сталевий, асортимент якого включає широкий перелік типорозмірів, користується попитом у багатьох галузях господарства будь-якої країни, а переглянути всі типи продукції можна на сайті vikant-td.com.ua. Завдання українських підприємств - забезпечити високу додану вартість прокатної продукції завдяки мінімізації її собівартості, підвищення якості і, відповідно, підвищення конкурентоспроможності на світовому ринку.

в Будівельні матеріали Переглядів: 2654 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 31 березня 2023