Facebook

Види фундаменту для приватного будинку з прикладами фото

З вибору фундаменту починається процес будівництва дому. Незважаючи на те, керуватимете ви процесом самостійно чи довірите це професіоналам, муситимете узгодити кожен етап, зокрема, й те, якому виду фундаменту надати перевагу.

 

До початку будівництва слід буде визначитися з планом, підготувати документацію та придбати будівельні матеріали. Компанія "Петраграніт" пропонує купити щебінь, пісок, цемент та інше з доставкою по Україні. Замовляйте матеріали та обирайте свій вид фундаменту для приватного будинку - розповідаємо, чим вони відрізняються.

Монолітний фундамент

Для такої конструкції використовується монолітна залізобетонна плита, яка займатиме всю площу будівлі та на яку опиратимуться всі зовнішні та внутрішні стіни. Плиту вкладають на ґрунти будь-якого типу, головне, щоб площа була рівною, вона виступає основою майбутньої підлоги. Переваги цього варіанту у міцності та довговічності. На монолітному фундаменті можна побудувати приватний будинок будь-якої площі та форми з будь-якої кількістю поверхів. Недолік у тому, що такий фундамент не передбачає облаштування підвалу.

Стрічковий

Фундамент цього типу - це бетонна стрічка, яку вкладають по периметру будівлі та під внутрішні стіни, а не по всій площі - він не стає основою для підлоги, її доведеться облаштовувати окремо. Проте, залежно від висоту конструкції, можливе облаштування підвалу, цокольного поверху, гаража. Завдяки міцності цей варіант годиться для приватних будинків з масивними перекриттями та ділянок з високим рівнем ґрунтових вод. Оскільки такий фундамент глибоко заходить у землю, він менше деформується і виходить більш стійким.

Стовпчастий

В основі конструкції цього типу - бетонні стовпи, які закопують в землю в кутках будівлі та місцях, де перетинаються внутрішні стіни. Стовпи виготовляють з бетону, каменю, залізобетону чи інших матеріалів. Такі опори з’єднані між собою ростверком - горизонтальною конструкцією, на яку опиратимуться стіни. Ростверк рівномірно розподіляє навантаження, так щоб жодна частина фундаменту не просідала. Цей варіант найчастіше застосовується у дерев’яних, каркасних або панельних будинках. Його особливість у швидкому зведенні та відносно невеликій вартості.

Пальовий

Пальовий фундамент можна назвати однією з модифікацій стовпчастого з тою різницею, що замість бетонних стовпів у землю вбивають тонші палі з дерева, металу, азбестові труби тощо. Палі так само з’єднують ростверком. Така основа швидко монтується, не просідає, здатна витримати не лише приватні будинки, а й великогабаритні будівлі. Підходить для нерівних ландшафтів та високого рівня ґрунтових вод.

Подивіться фото цих видів фундаменту, проконсультуйтеся з будівниками та обирайте той, що найкраще підійде для вашого будівництва!

в Все для дому Переглядів: 27 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 31 жовтня 2020