Facebook

Що вибрати - газосилікатні чи газобетонні блоки?

Вибираючи оптимальний варіант будівельного матеріалу, виникає питання газосилікат або газобетон, що краще? Такі пористі бетонні блоки часто використовуються для спорудження стін будівель і перекриттів. Вони мають безліч загальних властивостей, за рахунок чого конкурують один з одним. З цієї причини люди задаються питанням, вибираючи газобетон або газосилікат, в чому різниця? Їх відмінності обумовлені способом приготування.

Особливості газобетону і газосилікату

Варто більш детально розглянути чесноти кожного з матеріалів:

  • Газобетон є композитний матеріал, який робиться за класичними схемами, коли процес його твердіння відбувається в природних умовах. Для виробів характерна наявність пористої структури, коли в них рівномірно розташовані повітряні секції, що мають сферичну форму, а також діаметр 3 мм. В'язким елементом є портландцемент, кількість якого в складі газобетонних блоків https://ukrbudmat.org.ua/category/gazoblok-harkov.html перевищує 50%. Виходячи з його концентрації, визначається колір продукції і основні властивості матеріалу;
  • Газосилікатні вироби теж мають осередки повітря. Основними елементами, які застосовуються для їх створення, є кварцовий пісок, а також вапно. Зазвичай співвідношення компонентів становить 3К1. Для процесу газоутворення в склад додається алюмінієва пудра, а також вода, щоб довести розчин до потрібної консистенції. Далі сумішшю заповнюють спеціальну форму, яку повинен отримати готовий будматеріал. Виробництво здійснюється по автоклавної технології, коли вироби піддаються термообробці, поміщаючись в спеціальні камери, де нагнітається високий тиск. В кінці масив ріжеться до необхідних розмірів силікатної газобетонного блоку.

З огляду на, що обидва типи будматеріалів є пористими бетонами, кожен з них має свої особливості, які визначають, чим відрізняється газобетон від газосилікату.

Людина непідготовлений, вперше побачивши поруч подібні будматеріали, не зможе дати точно відповідь, де газосилікатний блок, а де газобетонний. Але вони мають свої візуальні відмінності, які обумовлені їх складом і технологією виробництва. Наприклад, в процесі виготовлення силікатних виробів не використовується портландцемент. А ось в створенні газобетону він потрібен, так як є його терпким елементом. Цей фактор позначається на кольорі виробів, що представляє собою зовнішнє відміну газосилікатних блоків від газобетонних:

  • Так, перші створюються автоклавним методом і містять велику кількість вапна, завдяки чому мають білий колір;
  • У других ж виробів придбання характеристик відбувається в умовах природного застигання із застосуванням портландцементу, що надає їм сірий відтінок.

За рахунок зміни кількості в'яжучого елемента в матеріалах, відбувається відхилення їх кольору від інших аналогічних виробів. Так, при збільшенні / зменшенні змісту в газобетоні цементу, його колір може варіюватися, починаючи від темно-сірого і закінчуючи світло-сірим. А ось у силікатних варіантів колірна гамма починається яскраво-білими і закінчується сірувато-білим кольором. Крім цього, різниця між подібними будівельними матеріалами полягає в різному рівні гігроскопічності:

  • Газосилікат при підвищеній вологості швидше її поглинає, через коли відбувається різкий перепад температури, це призводить до порушення цілісності блоків;
  • У газобетонні вироби рідини важче потрапити, що обумовлено замкнутістю повітряних пір. Завдяки цьому такі матеріали мають гарну міцність і вологостійкість.
в Будівельні матеріали Переглядів: 892 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 25 вересня 2022