Facebook

Що таке дровокол: як вибрати і які переваги?

Незважаючи на появу сучасних і функціональних опалювальних приладів, в деяких будинках як і раніше використовуються дров'яні печі. Однак добувати паливо для них досить довго і виснажливо. Тому для полегшення та автоматизації процесу заготівлі палива використовується спеціальний пристрій - дровокол. Принцип роботи пристрою практично нічим не відрізняється від процесу заготівлі дров вручну, тільки замість сокири використовується металевий колун, а замість людських зусиль - спеціальний механізм.
 

Як працює дровокол?

 
Принцип роботи будь-якого дровокола досить простий і не вимагає спеціальних навичок. Дрова розколює спеціальне гостре лезо, робота якого забезпечується за допомогою двигуна. Гострий колун з силою врізається в колоду і розколює його на дві рівні частини. Однак в залежності від габаритів і потужності двигуна, все дроворуби працюють по різному. Цілком очевидно, що невеликий колун для побутового використання зовсім не підходить для заготівлі дров в промислових масштабах. Як вибрати дровокол, які характеристики обладнання слід враховувати при покупці? Спробуємо відповісти на ці та інші питання.
 

Продуктивність дровоколів

 
Це швидкість розколу колоди на дві частини. На швидкість роботи обладнання для розколювання дров впливають такі моменти як тиск, потужність двигуна, а також порода деревини. Чим вище сила розколювання колуна, тим нижче швидкість його роботи та навпаки. Зазвичай за одиницю виміру продуктивності обладнання приймаються мм / сек. Також швидкість роботи дровокола залежить від того, наскільки швидко можна встановлювати заготовки на поверхню для розколювання.
 

Потужність двигуна дровокола

 
Потужність двигуна безпосередньо залежить від типу робочого механізму. Він може бути електричним або бензиновим. Двигун першого типу коштує відносно недорого, володіє невеликим питому вагу, не завдає шкоди навколишньому середовищу і створює багато шуму під час роботи. Бензиновий двигун є більш потужним, ніж електричний. Однак він досить часто ламається і може використовуватися виключно на відкритому повітрі.
 
Залежно від призначення і продуктивності, розрізняються дроворуби трьох основних класів:
 
1. Побутові. Пристрої невеликої потужності і продуктивності. Застосовуються для виготовлення дров на невеликих індивідуальних господарствах.
2. Напівпрофесійні. Значно потужніше, але і дорожче побутових дроворуби. Застосовується на невеликих комунальних господарствах та підприємствах.
3. Промислові. Здатні переробляти великі обсяги деревини.
 
До речі, якщо ви хочете купить генератор, то радимо перейти за адним посиланянм вже зараз.
 

Робоче положення дровокола

 
У промисловості або в побуті можна використовувати дровокол, що працює в одному з трьох положень:
 
  1. Горизонтальному - найбільш легке, мобільне і безпечне пристрій для заготівлі дров. Правда, займає досить багато місця, має невисоку продуктивністю і може розколювати колоди обмежені по діаметру.
  2. Вертикальному - більш потужний і продуктивний, ніж горизонтальний, проте володіє значною питомою вагою і підвищеною травмоопасностью.
  3. Універсальному - з однаковою ефективністю може працювати як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні.
 
 
в Інструмент Переглядів: 462 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 25 вересня 2022