Facebook

Що краще вибрати - парник або теплицю?

Свою ділянку дачники зазвичай використовують для вирощування овочів. Щоб овочі швидше зріли, багато людей облаштовують на своїй ділянці парник або теплицю. Але не всі знають, як правильно вибрати потрібну будову, і де її розмістити.

Якщо ділянка використовується для низькорослих рослин (редиска, зелень, цибуля, салат) то краще будувати парник пролісок. А якщо будуть вирощуватися помідори, огірки, квіткові культури (рослини вище 50-80 см), то слід побудувати теплицю.

Існує кілька видів парників. Найпоширенішим є каркасна будова переносного типу. Каркасні теплиці, як і тентові будівлі, які облаштовуються під літні кафе, зручно переносити на потрібне місце. Адже не завжди на ділянці досить місця для побудови теплиці. Такі будови можуть бути прямокутної і круглої форми. Каркас теплиці виготовляється з планок або алюмінієвих труб. В якості покриття використовується поліетиленова плівка. Розмір парника може бути будь-хто.

Для вирощування розсади використовують парник у вигляді натягнутої поліетиленової плівки, закріпленої по краях землею. Зазвичай розміри цього парника не перевищують 1метра в ширину і 3 метри в довжину.

При будівництві теплиць підбирається місце, захищене від протягів, і розташоване на такому місці, де сонячні промені будуть максимально використовуватися. Теплицю потрібно будувати за певними розмірами. Занадто велика теплиця не стягуватиметься необхідне тепло, а надто маленька - не дозволить вирощувати достатню кількість рослин. Оптимальна довжина споруди - 3-4 метра. Як матеріал в теплиці використовують поліетилен, скло і склопакети.

Теплиця є капітальним будовою. Це означає, що під будівництво слід зробити фундамент. Тому потрібно добре вибрати місце, щоб теплиця не заважала переміщенню по ділянці.

в Сад і дача Переглядів: 490 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 20 червня 2019