Facebook

Проект електропостачання приватного будинку

Сьогодні електроприлади щільно увійшли в наше життя. Зараз важко навіть собі уявити життя без електрики. Тому вирішивши побудувати будинок або дачу, необхідно приділити велику увагу підключенню його до зовнішньої комутації, і в першу чергу електрики. Для того щоб підключення до зовнішньої електромережі сталося без проблем, необхідний проект електропостачання будинку. Ви можете зробити його самі, або укладіть договір з фірмою. Поставтеся з увагою до певних моментів.

Насамперед необхідно визначитися з потужністю електричного навантаження будинку, тобто, які електроприлади ви плануєте використовувати, в яких приміщеннях будинку ці прилади будуть розташовуватися. Підсумувавши всі потужності, ви дізнаєтеся загальну потужність споживання. На підставі цих даних отримують технічні умови на підключення до електричної мережі в енергопостачальній компанії. На підставі технічних умов робиться проектування електропостачання будівлі, а потім монтаж.

Друзі сайту: вас може зацікавити наійний интернет-магазин "Техно-стиль", в якому ви можете замовити якісні електроінструменти за доступними цінами.

На першому етапі, необхідно вибрати яке буде введення мережі: трифазнк або однофазнк. Зазвичай 10 кВт рекомендується однофазне підключення, для трифазного 15 кВт. На перший погляд різниця невелика. Але в деяких випадках, коли планується використовувати прилади великої потужності, трифазне підключення буде краще. Також слід віддати переваги трифазного вводу в сучасних будинках великої площі. З кожним роком зростає споживання електричної енергії, і може наступити момент, коли одна фаза буде не справлятися.

Роблячи проект електропостачання будинку, слід виділити ці моменти:

 • Розрахунок сумарного споживання потужності будинку.
 • Розбивка споживачів за групами, і розрахунок їх потужності. Однією групою буде освітлення, другий силові розетки (розетки для підключення приладів з великим споживанням, наприклад плити і бойлери), в третю групу можна виділити побутові розетки, і так далі. Також можна окремо розподілити споживачів по поверхах, і кімнатах.
 • Розрахувати по кожній групі оптимальний струм короткого замикання і струму витоку. На підставі цих розрахунків, буде здійснено підбір перерізу монтажних проводів і апаратури.
 • Намалюйте основні схеми прокладання проводів в стінах, а також місця вводу їх в будинок. Вони будуть важливі при монтажі, і можуть знадобитися в майбутньому при ремонті будинку.
 • Рекомендовано передбачити в системі щит АВР. У разі відключення живлення, будинок без проблем можна буде перевести на аварійне живлення, наприклад дизель генератор.

Створення проекту електропостачання будинку при заявленій потужності до 15 кВт не є обов'язковим. Але це проект стане в нагоді вам. Рано чи пізно, ви захочете зробити ремонт, щось змінити. Вам не треба буде згадувати, де у вас якісь дроти. Ви просто дістанете проект і все побачите.

в Електрика Переглядів: 2777 Коментарів: 2
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • купить двигатель по низкой цене Четвер, 03 серпня 2017

  Створення проекту електропостачання будинку при заявленій потужності до 15 кВт не є обов'язковим. Але це проект стане в нагоді вам. Рано чи пізно, ви захочете зробити ремонт, щось змінити. Вам не треба буде згадувати, де у вас якісь дроти. Ви просто дістанете проект і все побачите.

 • [url=http://agrotehnic.com.ua/elektrokosa-kentavr-sk1238e.html]купить электрокосу[/url] Четвер, 03 серпня 2017

  Розбивка споживачів за групами, і розрахунок їх потужності. Однією групою буде освітлення, другий силові розетки (розетки для підключення приладів з великим споживанням, наприклад плити і бойлери), в третю групу можна виділити побутові розетки, і так далі. Також можна окремо розподілити споживачів по поверхах, і кімнатах.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 21 червня 2018