Facebook

Підбір опалювального котла

Основним параметром при виборі котла є потужність, що залежить від площі опалювального приміщення. Розрахунок проводиться з урахуванням того, що для опалення 10м2 площі необхідний 1 кВт потужності. Також необхідно брати до уваги, що для хорошого обігріву до отриманої потужності опалювального котла додається запас 25-30%.

Виробники опалювального обладнання крім стандартних моделей виготовляють ще агрегати з функцією подачі гарячої води для побутових потреб. При ухваленні рішення про покупку такого котла розрахована потужність зростає в залежності від обсягу обігрівається води.

Матеріалами для виготовлення опалювальних агрегатів є сталь і чавун. Сталь по вазі легше чавуну, але теплоємність у останнього значно вище.

При обслуговуванні котли на дровах зі сталі простіші, так як вони не мають потреби в чищенні за допомогою щітки ребристої внутрішній поверхні на відміну від чавунних.

Крім усього перерахованого вище необхідно враховувати показник відношення обсягу камери спалювання до потужності опалювального агрегату, так як чим він нижчий, тим рідше здійснюється завантаження дров в камеру. І тут лідирують котли з чавуну.

Не зайвим буде звернути увагу і на систему охолодження, бажано щоб вона була виконана у вигляді окремого контуру. Охолодження котла за рахунок різкої зміни гарячої води на холодну має істотний недолік, так як є можливість порушення цілісності зварювальних швів через різкий перепад температури. Наявність теплоізоляційних матеріалів на ручках дверцят теж буде не зайвим.

Установка котла на дровах

Приміщення для пристрою котельні повинно бути відокремлене від житлових кімнат, так як опалювальні агрегати споживають велику кількість повітря. Однак котли з потужністю до 50 кВт можна встановлювати без побудови окремої кімнати, тобто прямо в житловому приміщенні. Не зайвою буде установка припливно-витяжної вентиляції.

Стіни і підлога котельні повинні бути виконані і облицьовані вогнетривкими матеріалами.

Матеріал для димоходу також вибирається з урахуванням високої температури. Найбільш бажаними є нержавіюча сталь, кераміка, товстостінний метал.

Дров'яні котли - відмінний вибір для опалення будинку, так як дрова досить доступний вид палива. Правильно підібрана модель допоможе обігріти житлові приміщення і забезпечити затишок в холодну пору року.

в Обладнання Переглядів: 90 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 20 серпня 2019