Facebook

Особливості використання запірної арматури

Термін «запірна арматура» об'єднує широкий перелік обладнання - поворотні запори і засувки, різного типу крани і клапани. Призначення їх полягає в тому, щоб в потрібний момент повністю перекрити потік, що рухається по трубопроводу. Працюють всі ці елементи в режимі «відкрити/закрити». Інша важлива функція запірної арматури - забезпечення герметичності системи. Надійні і міцні її елементи дозволяють ефективно і швидко регулювати рух потоку в системі, забезпечують безпеку співробітників, які здійснюють технічне обслуговування трубопровідних магістралей.

Найнадійніші запірні елементи (для прикладу засувка батерфляй) виробляють з нержавіючої сталі. Вони відрізняються підвищеною міцністю, стійкістю до негативного впливу зовнішнього середовища і агресивного транспортування, а також тривалим терміном служби. Завдяки цим характеристикам нержавіючі вузли та пристрої зі сталі, легованої хромом, використовують на найбільш складних відрізках промислових трубопроводів. Знаходять вони широке застосування і в побуті, адже щадні умови домашньої експлуатації дозволяють їх використовувати практично вічно.

Особливості виробництва

Запірна арматура з нержавіючої сталі - один з найбільш затребуваних видів трубопровідного обладнання. Питома вага запірних вузлів в загальному обсязі виробленої арматури становить приблизно 80%. Виробляється вона з легованої сталі, в якій процентний вміст хрому не повинен бути нижче 12%. Високий вміст хрому в складі сплаву забезпечує йому абсолютну стійкість до корозії. При цьому сталь також легко піддається різним видам обробки: різанню, зварюванню та формуванню. Але особливості такого сплаву дають можливість без втрати основних якостей зменшити товщину листа. Тобто чудові характеристики міцності залишаються незмінними. Всі легуючі добавки, що входять до складу нержавійки, регламентуються діючими стандартами. Вони абсолютно безпечні для людей, хімічно інертні і не вступають в хімічну реакцію з робочим середовищем навіть при постійному контакті.

З нержавійки виробляють два види запірної арматури. Один з них (крани, засувки, клапани, затвори і відводи) призначений для перекриття трубопроводу. Інший вид - зворотні клапани - арматура безповоротній категорії. Її призначення обмежується пропуском рідини виключно в одному напрямку.

Сфери використання запірної арматури з нержавіючої сталі

Ці пристрої і вузли широко використовуються в різних галузях промисловості: у нафтохімічній і газовій, у фармацевтичній і харчовій, в нафтовидобувній і енергетичній. Застосовують їх і в сучасних системах водопостачання і каналізації, в опалювальних системах і там, де потрібно професійне регулювання потоку.

в Інженерні системи Переглядів: 2751 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Середа, 27 травня 2020