Facebook

Навіщо скуповують старі каталізатори з автомобіля?

 
Несправний каталітичний конвертер вихлопних газів вже не підлягає ремонту і залишається лише замінити його оригінальним або універсальним пристроєм, але це не означає, що старому каталізатору дорога лише на смітник, адже по всій України відкриті скупки каталізаторів, де приймають неробочі нейтралізатори та сажові фільтри.
 
Варто зазначити, що скупка катализаторов в Киеве дозволяє не тільки позбутися від неробочого фільтра, але й отримати матеріальну вигоду і додаткове джерело доходу.

Навіщо здавати нейтралізатор?

 
Всередині металевого носія знаходиться пориста структура з металу або кераміки, стінки якої покриті напиленням, за рахунок якого і відбувається перетворення шкідливих компонентів у вихлопних газах в нейтральні речовини. Як відомо, каталізатор - це речовина, що прискорює реакцію, але не розходилися в процесі реакції. Це означає, що всі дорогоцінні метали (платина, родій, паладій та ін.), Що входять до складу автомобільного нейтралізатора залишаються незмінними й при правильній переробці їх доступно витягти.
 
Тому, якщо здати старі каталізатор автомобільний на переробку, з нього можна отримати певну кількість цінних металів, але раціонально це робити тільки в промислових масштабах. 

У чому цінність каталітичного перетворювача?

 
Як відомо, цінність старого каталізатора - це дорогоцінні метали, частка яких у міру зношування виробу природно скорочується. Якщо нейтралізатор засмітився або оплавився, його подальша експлуатація недоцільна, а у випадку з керамічними каталізаторами ще і небезпечна. Тендітна кераміка схильна до механічного руйнування, а керамічний пил потрапляє в циліндри, завдаючи непоправної шкоди мотору й іншим важливим вузлам.
 
Тому так важливо вчасно зняти й продати каталізатор і встановити нове або альтернативний пристрій.
 

Як заробити на продажу каталізатора?

 
Перш ніж продати каталізатори та сажеві фільтри дорого, слід підготувати сировину:
 
 1. розсортувати пристрою за категоріями;
 2. очистити стільники від масляних забруднень, сажі і технічних рідин;
 3. при очищенні застосовувати тільки щадні кошти, так як агресивні розчини вимивають дорогоцінні метали;
 4. не рекомендуємо витягувати дорогоцінні метали самостійно, так як при пошкодженні цілісності фільтра, знижується загальна вартість каталізатора.
 
Ціна каталізатора також залежить від:
 
 • технічних характеристик автомобіля, чим вищий клас авто, тим дорожче і якісніше автокат;
 • обсягу партії сировини;
 • країни виробника пристрою, європейські моделі оснащують катами з високим вмістом платиноїдів;
 • стану зношеності (великий пробіг знижує ціну старого каталізатора, застосування етилованого бензину вимиває дорогоцінний шар);
 • автокати, що працювали на дизельних авто, оцінюються дорожче;
 • вм'ятини і пошкодження пристрою негативно впливають на його оцінку.
 
Каталітичні конвертери відрізняються складом дорогоцінних металів, їх обсяг стає відомий після проведення спектрального аналізу. Всі скупки каталізаторів оснащені РФА-спектрометрами для швидкого визначення концентрації МПГ.
в Інженерні системи Переглядів: 1359 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 17 травня 2022