Facebook

Конденсаційний котел

Сучасний світ набирає обертів, тренди, якщо хочете, в гонитві за екологічністю, безпекою та мінімізацією шкідливих викидів в атмосферу і землю. І, звичайно ж, нікому не чужі питання економії і використання халявнихальтернатівних джерел енергії.

 

Сьогодні будемо розглядати вже особливо любиться технологічну розробку як конденсаційний котел.

Для європейців, де діють суворі правила і найжорстокіший нагляд за виконанням законодавчих актів і рішень (а також дорожнеча газу), вибір котлів, це не складне питання. Просто заборонені котли, чиї обсяги і якість газів, що відходять вище допустимої норми. Усе! Вибір залишається тільки за конденсаційними котлами, енергіями сонця, вітру і землі (теплові насоси).

Суть конденсаційного котла полягає в тому, що він відбирає «приховане тепло» у продуктів згоряння, і використовує його в якості додаткового теплового джерела.

Конденсационные котлы Vaillant не схильні до роз'їдання кислотами завдяки спеціальному сплаву металів, на приклад, алюміній плюс кремній. У більшості використовується дуже якісна нержавіюча сталь. Такі деталі котла стійкі до кислоти (конденсат, це слабкий розчин кислоти).

Перелік переваг конденсаційних котлів значний.

 • Габарити і вага. Котли невеликої потужності компактні, вони легко поміщаються в квартирі на кухні і в умовах обмеженого простору (наприклад коли забули окремо побудувати котельню).
 • Економія палива. Річна економія палива до 35% в порівнянні зі звичайним котлом.
 • Точність модуляції. Котел можна «підігнати» в точності під ті параметри, які необхідні споживачеві.
 • Низький рівень шуму - як ваш звичайний холодильник.
 • Скорочення шкідливих викидів. Отопление дома газовым котлом на 70% екологічніше традиційних газових аналогів.
 • Низька температура газів, що відходять. Це дозволяє встановлювати пластикові димоходи, які значно дешевше і простіше в монтажі, ніж класичні сталеві.

Але є також і недоліки у цих котлів:

 • Основний мінус - це вартість котла. В середньому він дорожче на 30-50% своїх «звичайних» побратимів.
 • Щоб котел дійсно працював в режимі економії необхідно, щоб не досягалася «точка роси», тобто щоб не було сильного перепаду температур в «подачі» і «обратки». Це означає, що максимальна температура в радіаторах буде 50оС і мінімальна 30оС.
 • Обов'язково підключення зливної системи котла до центральної каналізації (якщо вона є) або застосовувати лужні реактиви (спеціальний лоток в самому котлі, що абсолютно не накладно по грошах і трудовитрат), щоб нейтралізувати кислоту в конденсаті і зливати в септик.
 • Недоцільність використання в високотемпературних системах;

Слід запам'ятати, що навіть малопотужний котел в 24 Вт на добу утворює понад 35 літрів конденсату, це близько 1,6 л конденсату з 1 кубометра газу.

в Все для дому Переглядів: 165 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 21 лютого 2019