Facebook

Дверні замки: особливості класифікацій

Дверні замки

Для того щоб до вас будинок не проникли непрошені гості, існує безліч методів захисту. Це механічні огорожі, різні системи відеоспостереження, потужна сигналізація. Але самим традиційним і затребуваним способом захисту є міцні вхідні двері з надійним замком.

 

На сьогоднішній день кожен може вибрати замок на свій смак і гаманець. Але перш, ніж зробити вибір на користь тієї або іншої моделі необхідно розібратися з їх конструкційними особливостями. Купить врезной замок можна в інтернет-магазині "На замку".

Існують різні підходи до класифікації дверних замків. Вони підрозділяються на види в залежності від ступеня надійності, типу установки, конструкционному механізму.

Ступені надійності замків: чим вище, тим надійніше

 • Перша і друга - низькі ступеня надійності (використовуються для міжкімнатних дверей і офісних приміщень);
 • третя - для злому замка такої конструкції буде потрібно не менше 10 хвилин часу;
 • четверта - дуже високий ступінь надійності. Щоб зламати такий замок потрібно більше 30 хвилин.

Тип установки замку - тільки візуалізація!

Розрізняють навісні, накладні і врізні замки.

Назва навісного замка говорить сама за себе. Такі замки мають низьким ступенем надійності.

Накладні замки підходять тільки для дерев'яних дверей і при установці не псують дверне полотно.

Врізні замки найбільш надійні. Вони естетично виглядають, підходять для вхідних і міжкімнатних дверей.

Виходячи з конструкції запірного механізму, замки підрозділяються на наступні види:

 • циліндрові (або англійські);
 • сувальдниє;
 • ригельні (або рейкові);
 • кодові;
 • електронні:
 • комбіновані.

Конструкційні механізми замків різних видів

Основою циліндрового (англійської) замку є спеціальний механізм - циліндр-секретка, розташований перпендикулярно до механізм ригеля. Перевагою замку такого типу є те, що ви можете легко поміняти циліндр, а заодно, і пропонуються до замку ключі. Циліндри замка можуть бути різного ступеня складності: чим більше циліндрів, тим складніше механізм. Ключі до циліндровому замку поділяються на: зубчасті та перфоровані, мають більшу кількість комбінацій, що підвищує рівень їх секретності.

Основним недоліком англійської замку є слабка перемичка циліндра: її можна легко зламати спеціальним інструментом. Для того щоб захистити весь механізм, секретку захищають накладкою, виконаної з твердосплавного металу.

Сувальдний замок не має виступаючих частин - його секретка розташована всередині корпусу, що надійно захищає механізм від зовнішнього доступу. Механізм сувальдного замку складається з металевих пластин складної конфігурації - сувальд, які при спрацьовуванні замку рухаються паралельно корпусу і потужної середини. Замки сувальдного типу бувають накладними і врізними. Двосторонні ключі для замку такого типу можуть бути симетричними і несиметричними. Чим більше сувальд, тим складніше підібрати відмичку.

Механізм накладного ригельного замку - це, як правило, два ригеля-рейки, що рухаються методом вдавлення пластини-ключа в замкову щілину. Конструкція проста і надійна, так як практично ніколи не виходить з ладу. Недоліки ригельного замку:

 • довгий ключ;
 • його можна відкрити досить легко.

Для кодового замка не потрібні ключі, він відкривається за допомогою спеціального коду.

Електронний замок можна відкрити за допомогою буквено-цифровий комбінації або магнітного ключа. Має дуже високу ступінь надійності.

Комбіновані врізні замки об'єднують в собі дві конструкції - сувальдний механізм і циліндровий. Вони мають ручку з пружиною-затвором. Перевагою комбінованого замку є його відносно невелика вартість, недолік - при зломі корпусу з ладу виходять відразу два механізми. Тому комбіновані замки недостатньо надійні.

в Вікна і двері Переглядів: 420 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 01 червня 2020