Facebook

Зернові елеватори: будівництво чи довгострокова оренда?

Не секрет, що здебільшого зернові елеватори в Україні будуються агрохолдингами для власного використання. Це пояснюється тим, що із року в рік великі компанії збільшують свій банк землі, і, відповідно, отримують більші урожаї зерна. Реалізовувати продукцію з полів за низькими цінами невигідно, а зберігати в чужих елеваторах проблематично через їхню недостатню кількість і високі тарифи.

 

​​зернові елеватори

Будівництво елеватора в Україні — це не питання економічної вигоди, а питання безпеки сільгоспвиробника. Якщо хочеш мати гарантовану якість зерна та необхідний обсяг — необхідно будувати свій елеватор. Дійсно, маючи у своєму розпорядженні землю, було б нерозумно не побудувати поруч свій елеватор. Адже він гарантовано буде завантажений продукцією агрокомпанії та дасть можливість реалізувати врожай у найкращий момент.

Типи зернових елеваторів

Елеватор це промислове зерносховище, у конструкції та влаштуванні якого враховані всі технологічні процеси, що забезпечують приймання, підготовку, зберігання та вилучення зерна. Сучасний зерновий елеватор складається з металевих ємностей — силосів, у які завантажується підготовлене до зберігання зерно. Висоту та діаметр силосу підбирають за типовим проєктом елеватора, з огляду на місткість, наявність місця, вітрову та сейсмічну активність. Якщо ви шукаєте цікаві ідеї та готові рішення для будівництва зерносховища, Український центр сталевого будівництва пропонує безліч варіантів на сайті https://uscc.ua/.

Зернові елеватори розрізняють за обсягом зерна:

  • заготівельні — призначені для 15 — 100 тисяч тонн зернового матеріалу, орієнтовані на приймання та очищення, короткочасне та середньострокове зберігання з подальшим відвантаженням на більші обʼєкти;
  • тривалого зберігання — елеватор для зберігання зерна у великих обсягах (від 150 тисяч тонн) з підтримкою кондиції та періодичним відвантаженням на переробку;
  • виробничі — елеватори на 10 — 15 тисяч тонн зерна, призначені для оперативного вилучення та зберігання запасу робочого матеріалу;
  • перевантажні або портові — комплекси для приймання та перевантаження зерна з різними періодами зберігання та можливістю відвантаження у вагони, на судна, в автомобільний транспорт.

Також, виділяють різні конструкції за формою силосу:

  • з пласким дном — металеві сховища великої місткості, призначені для тривалого вмісту матеріалу з активною наскрізною вентиляцією маси;
  • з конічним дном — силоси елеватора, у яких зберігається оперативний запас, зерно під відвантаження тощо.

Силоси з конічним дном встановлюються на міцні металоконструкції, що практично підвішуються, щоби створити умови для відвантаження зерна через випускний люк. Під час будівництва таких силосів обовʼязково враховується деформаційне навантаження, що виникає під час виходу маси матеріалу знизу.

зернові елеватори

Будівництво чи оренда?

Вибір на користь того чи іншого варіанту залежатиме від відносної вартості кожного з них і від того, чи вписується він у загальну систему збирання врожаю, його обробки та збуту. Якщо ви зберігаєте зерно впродовж кількох місяців на рік, то помісячна оренда може заощадити вам гроші на будівництво. Якщо ваша бізнес-модель передбачає зберігання зерна впродовж багатьох місяців і ваші потреби не зменшаться в майбутньому, то доцільним буде розглянути питання про придбання або будівництво власних зерносховищ. Навіть якщо ви не впевнені, що ваші зерносховища будуть використовуватися за призначенням, ви завжди зможете здати їх в оренду іншим підприємствам чи фермерам.

в Все для дому Переглядів: 13319 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 28 листопада 2022