Facebook

Яка шпаклівка буває за призначенням

Хочемо відразу обмовитися — фінішна і стартова шпаклівка це терміни, що виникли в народі. Так позначається зернистість шпаклівки. Незалежно, стартова це фінішна шпаклівка або, вона повинна наноситися в кілька шарів!

Якщо розглядати шпаклівку стін з точки зору призначення, то в професійній сфері шпаклівку ділять на наступні класи: стартові або вирівнюючі, декоративні або фінішні і універсальні шпаклівки.

Стартовая шпаклевка (вирівнююча) шпаклівка володіє хорошою адгезією і сама по собі дуже міцна. Виходячи з назви зрозуміло, що вона використовується для вирівнювання поверхні стін. Може наноситися після штукатурки. При цьому, прошарок такої штукатурки може бути від 3 мм до 2 см!

Финишная шпаклевка (декоративна), виходячи з назви (так само, як і стартова), може наноситися поверх стартовою. Вона використовується вже перед обробкою стін (наприклад — шпалерами). Вона робить стіну більш рівною, має набагато меншою зернистістю, що вирівнює. Максимальний шар декоративної шпаклівки може бути 5 мм. Варто відзначити, що міцність її набагато менше, ніж у вирівнюючої шпаклівки.

Універсальна шпаклівка, з одного боку, поєднує в собі корисні якості стартової та фінішної шпаклівки, може закривати середні вади , але коли існують великі проблеми зі стіною — такий шпаклівки слід уникнути. Взагалі, якщо говорити відверто, універсальна шпаклівка сильно гірше стартовою та фінішною, але в той же час і її ціна набагато більше. Звичайно, ви заощадите трохи грошей, застосувавши її, але це тільки за умови, що у вас все гаразд зі стінами. Якщо ж зі стінами є якісь проблеми, варто скористатися спеціалізованої шпаклівкою(фінішної і стартової).

Так само, варто згадати спосіб реалізації шпаклівки в магазинах. Вона буває суха і готова. Основний плюс сухої маси — її термін придатності в сухому вигляді. Саме в сухому вигляді вона може зберігатися тривалий час (звичайно ж, якщо дотримуються умови зберігання). У готовому вигляді вона швидко схоплюється і працювати нею не представляється можливим. До того ж, під час замісу вам не вдасться уникнути бруду і пилу. Готова шпаклівка має термін зберігання набагато менший, у порівнянні з сухою. Зате таку шпаклівку не потрібно замішувати і після роботи з нею набагато менше пилу і бруду, а іноді їх взагалі можна уникнути. Але така шпаклівка досить рідкісна, а так само дає значну усадку.

Сподіваємося, стаття була для вас корисною.

в Все для дому Переглядів: 3152 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Середа, 01 лютого 2023