Facebook

Як вибрати обладнання для СТО?

 

Важливий етап при організації станції техобслуговування або автомайстерні - вибір якісного обладнання. Без нього потенціал СТО зменшиться у кілька разів, тому що навіть на прості роботи у досвідчених майстрів йтиме у 2-3 рази більше часу. Але у підприємців-початківців часто виникає проблема з вибором оптимального обладнання. Ця стаття допоможе розв'язати проблему.

 

Підбір обладнання для СТО: від яких факторів він залежить?

Вибираючи оборудование для сто варто заздалегідь визначити такі три питання:

 1. Специфіку діяльності бізнесу та цільову аудиторію. Перед початком закупівлі пристроїв необхідно визначити, яким буде СТО: вузькопрофільним або таким, що надає широкий спектр послуг. На основі специфіки діяльності визначається кількість та види необхідного обладнання.
 2. Стартовий капітал. За відносно невеликого бюджету, краще зупинити вибір на устаткуванні, яке виробляється в Китаї та Україні. За великого бюджету — підійдуть товари з Європи та США.
 3. Площа приміщення - важливо заздалегідь розуміти, чи підійде за габаритами куплена техніка.

Основне обладнання для СТО: що входить до цього комплекту?

Для повноцінної роботи СТО насамперед знадобиться:

 • автомобільний підйомник;
 • трансмісійна стійка;
 • гідравлічний прес;
 • автосканери для діагностики всіх зон транспортних засобів;
 • стенди розвал-сходження та балансування;
 • компресори.

 

Крім вищезгаданих механізмів, до списку обладнання для СТО варто додати всі витратні матеріали, а також стенди для інструментів. Усі ці елементи дозволять організувати роботу персоналу автомайстерні.

Діагностичне обладнання для СТО: яким воно має бути?

Діагностичне обладнання має бути в руках кожного спеціаліста автосервісу, адже без ретельної діагностики неможливо зробити ремонт. Всі пристрої для діагностики діляться на три великі види:

 • Мотор-тестери.
 • Автомобільні сканери
 • Прилади для тестування конкретної системи.

Мотор-тестери - універсальні прилади, які поєднують у собі функції автомобільного осцилографа, та механізму, що тестує роботу електрообладнання двигуна. Усю інформацію мотор-тестери одержують із датчиків.

Автомобільні сканери використовують для діагностики електронної начинки транспортного засобу. Оскільки сучасні автомобілі нашпиговані оригінальним функціоналом, знайти поломку без застосування такого діагностичного обладнання складно.

Обладнання для СТО легкових та вантажних автомобілів: головні відмінності

Існує велика різниця в закупівлі необхідного обладнання для легкових та вантажних автомобілів. Наприклад, вантажний транспорт використовується в комерційних цілях, і чим активніша експлуатація, тим більше прибутку він приносить. Часте використання цього виду транспорту спричиняє збільшений знос деталей. До вантажного сервісу висуваються суворіші вимоги, тому СТО має бути обладнане стендами та верстатами, що витримують підвищені навантаження. У випадку з підйомниками їх вантажопідйомність має бути більше 6 тонн.

в Все для дому Переглядів: 42 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 25 вересня 2022