Facebook

Як вибрати надійне МФО?

Ринок мікрокредитування в Україні розвивається стрімко. В даний час в країні офіційно зареєстровано кілька сотень мікрофінансових компаній. Кожна з них має представництво в інтернеті, частина - працює оффлайн, видаючи кредит без довідки про доходи в офісі або в відділенні. Кому ж з них віддати перевагу? Яка організація точно не є шахрайською?

Поради при виборі МФО

Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг» регламентує:
«Організації, що здійснюють фінансову і кредитну діяльність на території України, зобов'язані отримати ліцензію в Комісії з регулювання фінансових ринків».

Для цього організації необхідно зареєструватися в якості ФОП або ТОВ, тобто його повинні включити до державного реєстру підприємств, який розміщений на сайті Мін'юсту або зазначеної вище Національної комісії.

Тому перше правило говорить: вподобану МФО рекомендується перевірити в реєстрах офіційно зареєстрованих підприємців та юридичних осіб. Номер її ліцензії, повне найменування, юридична адреса повинні відображатися на сайті.

Далі оцінюється робота мікрофінансової компанії:

Видача кредитів без перевірок - ризик попастися на шахраїв. Вони не мають доступу до Бюро кредитних історій і видають позики навіть без ідентифікаційного коду.

Видача кредитів без договору. Нерідко його замінюють розпискою або «талмудом в 100 сторінок» з дрібним шрифтом. Якщо ж ви берете позику у перевіреної компанії онлайн, вони обов'язково електронну версію договору відправляють на e-mail, а зразок розміщують на своєму сайті у відкритому доступі.

Видача кредитів без дзвінків. Поважають себе МФО не бояться дзвонити зі стаціонарних або мобільних телефонів, на які позичальник безпроблемно може передзвонити. Так ви переконаєтеся в тому, що офіс компанії дійсно існують, а його співробітники - НЕ підставні особи.

Відсутність офісу - також натяк на сумнівність бізнесу МФО. Часті переїзди з однієї точки в іншу вказують на те, що компанія ховається від позичальників і правоохоронних органів. Однак існують і такі організації, які ведуть бізнес тільки онлайн. В цьому випадку перевірити коштує не юридична адреса, а репутацію. Фірма, що працює не перший рік, заслужила сотні позитивних відгуків, викладених нема на її сайті, а на сторонніх форумах та інтернет-ресурсах, присвячених кредитуванню.

Джерело: gorod.dp.ua

в Все для дому Переглядів: 108 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 04 червня 2020