Facebook

Як вибрати хороше насіння?

 
Успіх майбутнього врожаю залежить від безлічі факторів. Один з них - це якість насіння. На жаль, але далеко не весь посівний матеріал, представлений в продажу, можна назвати якісним.
 
З цієї причини варто дізнатися, як вибрати насіння правильно, щоб воно дало хороший урожай.

Критерії добору

 
Підбирати посівний матеріал слід за такими критеріями, як:
 
  • Виробник;
  • Вид обробки;
  • Дата розфасовки;
  • Сорт.
  • Виробник

Виробник

 
Багато компаній спеціалізуються на випуску насіння. Але, вибір варто зробити на користь перевірених. Тобто тих виробників, з якими був позитивний досвід співпраці. Цілком ймовірно, що хтось із близьких людей займається городом та садом. Він може порадити надійного виробника. Вони дорожать своєю репутацією, і не будуть реалізовувати низькоякісний посівний матеріал.
 

Вид обробки

 
Практично всі насіння піддаються обробці. Це діяльність, завдання якої полягає в підвищенні їх врожайності та виживання. Обробка може бути лазерної, дражирування, інкрустованою і плазмової. Лазерні насіння - це насіння, які зазнали обробці лазером. В результаті неї збільшується схожість і стійкість посівного матеріалу. Але, дані якості зберігаються тільки протягом 10 днів після обробки.
 
Плазмова обробка виглядає виграшніше. За допомогою неї схожість і стійкість зберігаються протягом не менше 2-х років, а для деяких культур і зовсім 3 роки. Пропонуються до придбання і дражировані насіння. Їх саджають відразу після сходу снігового покриву. Дражування зазвичай піддаються дрібні насіння - морква, селера, петрушка і деякі види квітів.
 
Інкрустований посівний матеріал зазвичай садять поштучно і під зиму. Він має високий ступінь захисту від захворювань і холодних температур. Вид обробки зазвичай вказується на етикетці.
 

Дата розфасовки

 
Перед тим, як купити насіння, важливо звернути увагу і на дату їх розфасовки. Вся справа в тому, що різний посівний матеріал має певний термін зберігання. Насіння цибулі ріпчастої зберігає схожість до 3-х років. Надалі їх можна використовувати тільки в якості добрива.
 
Аналогічним періодом служби має посівний матеріал морквини і баклажанів. Трохи більше термін зберігання у квасолі, дині, гарбуза і огірків. Він становить до 8 років. Так що не всі насіння варто купувати про запас.
 

Сорт

 
Замість одного сорту однієї культури придбати кілька сортів. Це дозволить підібрати найкращий варіант для посадки в власних кліматичних умовах. Є ймовірність, що посівний матеріал одного сорту і зовсім не зійде. В цьому випадку підстрахують насіння іншого сорту. Надалі саме їх можна використовувати для посадки.
 

Перевірка солоною водою

 
Придатність насіння для посіву можна перевірити відразу після їх покупки. Для цього потрібна солона вода. Покласти в неї посівний матеріал. Якщо, через кілька хвилин, він не опуститься на дно, то садити його немає ніякого сенсу. Таке насіння гарантовано не зійдуть. Цілком ймовірно, що лише деяка їх частина будуть плавати на поверхні.
в Все для дому Переглядів: 236 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 25 червня 2022